DOLAR28,9762% 0.05
EURO31,8548% 0.21
STERLIN36,8348% 0.23
FRANG33,1915% 0.15
ALTIN1.903,35% 0,10
BITCOIN1.097.5760.173

Sahne, Balıkesirli gençlerin

Yayınlanma Tarihi :

Dünyanın en uzun soluklu ve en büyük gençlik organizasyonu, ‘fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’ eleme heyecanı, İzmir elemeleriyle devam ediyor. Uzun zamandır büyük merakla bugünü bekleyen Balıkesirli lise öğrencilerinden ‘biz hazırız!’ mesajları geliyor.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, End Productions tarafından organize edilen ve her sene olduğu gibi bu sene de büyük ilgi görerek, başvuru rekoru kıran ‘fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nın eleme heyecanı, İzmir elemeleriyle devam ediyor.

‘Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu’ ödülüne sahip yarışmanın İzmir elemeleri, 6-7 Nisan tarihlerinde İzmir Arena’da yapılacak. Balıkesir’den 24 lisenin sahne alacağı elemelerde 22 ilden 213 okul, büyük ödüller için yarışacak.

BALIKESİR’İ 24 LİSE TEMSİL EDECEK

Balıkesir’i İzmir’de; Gönen Mustafa Uşdu Anadolu Lisesi, Özel Ekim Temel Lisesi &Edremit Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Balıkesir Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Abidin Pak- Pakmaya Anadolu Lisesi, Saniye Hüseyin Balya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi & Altınoluk Fernur Sözen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi & Edremit Anadolu Lisesi, Şehit Turgut Solak Fen Lisesi, Özel Balıkesir Karesi Temel Lisesi & Zühtü Özkardaşlar Anadolu Lisesi& Balıkesir Lisesi, Ayvalık Anadolu Lisesi, Şehit Mustafa Serin Fen Lisesi, Gönen Anadolu Lisesi, Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi&Cunda Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, Özel Balıkesir Açı Anadolu ve Fen Lisesi, Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi, Haydar Çavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi&Hafsa Sultan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi, Bandırma Ayyıldız Anadolu Lisesi, İnebey Anadolu Lisesi,Enerjisa Bandırma Fen Lisesi temsil edecek.

Balıkesirli öğrencilerin, profesyonel olarak hazırlanan sahnede performanslarını sergileyeceği İzmir elemelerinde Balıkesir’in yanı sıra; Adana, Afyon, Antalya, Aydın, Bilecik, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya ve Uşak’tan gelen öğrenciler de kıyasıya yarışacak.

İZMİR ELEMELERİNİN PERFORMANSLARI FİZY’DE!

Müzik aşkıyla yanıp tutuşan gençler, gerçek müzik deneyimini bu sene fizy ile yaşamaya başladılar. fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’nda bu yıl jürinin seçtiği finalistlere ek olarak,6 finalist daha eklenecek. İzmir elemelerinde yer alan 213 okulun performans videosu, fizy uygulaması üzerinden izleyicilerin beğenisine sunulacak, videolara eklenen beğen özelliğiyle de internet oylaması yapılacak. Ayrıca, aday grupların destekçileri, sevdikleri performansları fizy üzerinden paylaşarak milyonlara ulaştırma fırsatı da yakalayacak.

HAYALLERİ SÜSLEYEN ÖDÜLLER

‘fizy 21. Liseler Arası Müzik Yarışması’ için 81 ildeki 8 bin liseli yarışmacıyı, birbirinden değerli ödüller bekliyor. Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğindeki End Productions tarafından, 21 yıldır başarı ile organize edilen yarışmanın ödülleri arasında; fizy’den cazip para ödülleri, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi tarafından, 3 öğrenciye karşılıksız olarak verilecek eğitim bursu da yer alıyor.

Yarışmadaki kategoriler ve ödüller şöyle:

Yarışmanın İcra dalında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 10.000 TL, 2.lik ödülü: 7.500 TL, 3.lük ödülü: 5.000 TL

Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 6.000 TL, 2.lik ödülü: 4.000 TL, 3.lük ödülü: 2.000 TL

Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:

1.lik ödülü: 3.000 TL, 2.lik ödülü: 2.000 TL, 3.lük ödülü: 1.000 TL

Okan Üniversitesi’nin eğitim bursları:

%100 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu, %50 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu, %30 Okan Üniversitesi Konservatuvarı Eğitim Bursu. (Haber Merkezi)

YORUM YAP