Fire vermediler

Yayınlanma Tarihi :

Bölgesel Klasman’a teklif edilen Balıkesirli 13 futbol hakemi FIFA Atletik Testi’nden başarıyla geçti.  Tüm hakemlerin başarılı olmasının kendilerini mutlu ettiğini belirten Balıkesir İl Hakem Kurulu Başkanı İzzet Özalp, klasman belirleme sürecinin devam ettiğini söyledi.

Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu tarafından belirlenen 2018-2019 Futbol Sezonu Hakem ve Gözlemci Klasmanlarını Belirlemelerine Yönelik Vize-Sınav ve Kurs Takvimi işlemeye devam ediyor.

Yeni sezonda görev yapmak isteyen futbol hakemleri, ilk olarak illerinde yapılan atletik teste katıldı. Testte başarısız olanlar, gelecek sezon hakemlik yapma şansını kaybederken, başarılı olanlar ise 15 Mayıs’ta yapılan yazılı sınava gözlemcilerle birlikte katıldı.

Yazılı sınavda 60 puan barajını geçen ve sağlık raporu alan hakemler 2018-2019 sezonu için vize yaptırma hakkı kazandı. Bu arada da İl Hakemleri arasında terfi heyecanı yaşanmaya başladı.

İl Hakem Kurulu, sınavların tamamlanmasının ardından Bölgesel klasman kadrolarına terfi etmesi için teklif edilecek hakem ve gözlemcileri belirledi. İldeki hakem ve gözlemci sayısına göre belirlenen, 4 Bölgesel Hakem Adayı, 8 Bölgesel Yardımcı Hakem Adayı ve 1 Bölgesel Kadın Hakem Adayı ile 6 Bölgesel Gözlemci Adayı’nın isimleri açıklandı.

Klasmana terfi edebilecek hakemler, listelerin açıklanmasının ardından Cumartesi günü de Merkez Hakem Kurulu tarafından Bursa’da bölgesel olarak yapılan FIFA Atletik Testi’ne katıldı.

14 HAKEM BAŞARISIZ OLDU

Merkez Hakem Kurulu yapılanmasına göre Balıkesir’in de içerisinde olduğu 2. Bölge’ye bağlı illerden gelen 4’ü kadın olmak üzere toplam 14 hakem FIFA Atletik Testi’nde başarısız olurken, Balıkesirli 13 futbol hakemi, ihtar dahi almadıkları testi fire vermeden başarıyla tamamladı.

ÖZALP: YÜZ AKIMIZ OLDULAR 

Merkez Hakem Kurulu tarafından belirlenen klasman belirleme sürecinin devam ettiğini belirten Balıkesir İl Hakem Kurulu Başkanı İzzet Özalp, “Diğer illerden 14 hakemin başarısız olduğu testi, fire vermeden başarıyla geçen hakemlerimiz, yüz akımız oldu. Balıkesir’e başımız dik döndük. Bunun neticesini belirlenecek klasman listelerinde alacağımızı düşünüyorum” dedi.

TEMMUZ’DA AÇIKLANACAK

Diğer taraftan, terfi edebilecek hakemler, Merkez Hakem Kurulu tarafından 20-22 Haziran tarihlerinde bölgesel olarak yapılacak, Terfi Kursları’na katılacak. Sonrasında belirlenecek klasman listelerinin ise 1-6 Temmuz tarihlerinde açıklanması planlanıyor. İrfan DUROĞLU

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP