DOLAR 31,0278 % 0.05
EURO 33,7070 % 0.29
STERLIN 39,2113 % -0.01
FRANG 35,3030 % 0.12
ALTIN 2.021,55 % 0,17
BITCOIN 1.612.918 -1.136
Yayınlanma Tarihi :

BENGİ’yi ihmal etmiyor

Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret etti. Öğrencilerle kitap okuyan Vali Yazıcı, öğretmenlerle toplantı yaptı taleplerini dinledi.

Vali Ersin Yazıcı ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerle birlikte kitap okuma saatine katıldı. Öğrencilerle sohbet eden Vali Yazıcı, çocukluk yıllarından öğrencilik yıllarına; günlük hayatından valilik görevine kadar birçok konuda görüş ve düşüncelerini anlattı.

“KİTAP, EN İYİ DOST”

Dostluk üzerine öğrencilerin görüşlerini alan Vali Yazıcı, “Kitap, en iyi dost ve en sağlıklı arkadaştır. Kitaplar bizi hiç bir zaman yalnız bırakmaz ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda olurlar” dedi.

“HAYAL ETMEK BAŞARININ BAŞLANGICIDIR”

“Hayal etmek başarının başlangıcıdır” diyen Yazıcı, “Önce hayalinizi kurun ve ardından bu hayalinize ulaşma adına adımlayın, yürüyün ve koşun. Geleceğe ilişkin mutlaka hayalleriniz vardır özellikle de sizlerin hayal gücü çok önemli. Siz hayalinizin peşinden koşun. Geçmişte de başaranlar hep hayal edenler olmuştur. Kitap okumanın hayal gücünü genişletmeye, düşüncelerini ve kendini ifade etmeye katkısı çoktur” diye konuştu.

“HEDEFLERİ OLMAYANLARIN HAYALLERİ OLMAYACAKTIR”

Hayallerin en büyük zenginlik olduğunu ve hayaller olmazsa bir yere varmanın mümkün olmayacağını vurgulayan Vali Ersin Yazıcı, “Hayal kurarken gelecekteki hedeflerinizi belirlemeniz lazım. Hayallerinizin peşinden koşun. Hedefleri olmayanların hayalleri olmayacaktır. Nitelikli insan hayallerini hedefleri doğrultusunda kurabilen insandır” dedi.

ÖĞRENCİLER HEDEFLERİNİ ANLATTI

Vali Yazıcı, daha sonra öğrencilere söz vererek öğrencilik hayatları ile hedeflerini anlatmalarını istedi. Samimi bir ortamda geçen programın sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayan Yazıcı, “Bugün sizlerle beraber olmaktan son derece mutlu olduğumu ifade ediyorum.  En güzel başarıları yakalayacağınızı ümit ediyor, tekrar başarılar diliyorum” dedi.

“BU İŞ BİR EKİP ÇALIŞMASIDIR”

Ziyaretinde öğretmenlerle de toplantı yapan Vali Ersin Yazıcı, “İlimizin eğitim kalitesini yükseltme anlamında yürüttüğümüz proje ve çalışmaların en önemli parçalarından biri şüphesiz sizlersiniz. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz bu işe gönüllerini koydular. Öğrenciler eğitimle ilgili duyarlılar. Karşılıklı bu duyarlılığın bize başarıyı getireceğine inanıyorum. Öğrencilerimizin başarılı olmasında, milli, manevi ve kültürel değerleri benimseyerek yetişmesinde en büyük görev şüphesiz öğretmenlerimize düşmektedir. Öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle, velilerimizle birlikte güzel bir hava yakalayarak, eğitimde başarılı bir hamle yapma gayreti içerisindeyiz. Bu anlamda hep birlikte gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Bu iş bir ekip çalışmasıdır” diye konuştu.

‘ÖĞRENCİ-ÖĞRETMEN-VELİ İŞBİRLİĞİ’

Vali Ersin Yazıcı, öğretmenlerle yaptığı sohbette, Balıkesir’in eğitimdeki başarısının arttırılmasında, öğretmenlere büyük görev düştüğünü ifade ederken, öğrencilerin üzerinde çok büyük etkisi olan ailelerin de çocuklarının eğitimiyle yakından ilgilenmesi gerektiğini de söyledi.

“ÖĞRETMENLERİMİZE İNANIYOR VE GÜVENİYORUM”

Eğitim ve öğretim konusunun ilin öncelikli konuları arasında yer aldığını belirten Vali Yazıcı, şunları söyledi: “Sağlıklı bir toplum ortaya çıkarmak için her şeyden önce eğitim çok önemlidir. Eğitim hayatı özveri gerektiren, inanç ve mücadele gerektiren bir iştir. Eğitimde işin adresi okullarımız. Bu sebeple, okul merkezinde; öğretmen, veli ve öğrenci ilişkisinin tesis edilmesini sağlamalıyız. Öğretmenlerimize inanıyor ve güveniyorum. Hepimizin bu hale gelmemizde öğretmenlerin emeği çok. Birlikte el ele verirsek başaramayacağımız hiçbir şey yok.” İmran YOLAÇ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP