Yayınlanma Tarihi :

GMKA’dan eğitim projesine destek

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) 2018 Yılı Teknik Destek Programı kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı ve destek almaya hak kazanan ‘Dönüşüm Eğitimden Başlıyor: Blockchain’ adlı projenin sözleşmesi imzalandı.

Balıkesir GMKA hizmet binasında yapılan imza törenine GMKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız katıldı.

150 ÖĞRETMENE EĞİTİM VERİLECEK

Güney Marmara Kalkınma Ajansı  ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan ‘Dönüşüm Eğitimden Başlıyor: Blockchain’ projesiyle yeni internet olarak anılan ‘blokchain’ teknolojisi hakkında bilişim teknolojileri öğretmeni, MEBBİS yöneticisi ve okul idarecisi olarak görev yapan 150 öğretmene eğitimi verilecek.

Proje ile Balıkesir’de dijital dönüşüme rehberlik ve liderlik edecek eğitimcilerin yetiştirilmesi ile eğitimde üretkenliğe katkıda bulunulması hedefleniyor.

Üç gün sürecek olan eğitimin içeriği blok zinciri teknolojisinin çalışma prensibi ve türleri, tanımı, kullanım alanları, blok zinciri uygulamaları ve platformları, blok zinciri regülasyonları, kripto para birimleri; Dijital dönüşüm gerçeği ve evrimi, dönüşüm yönetimi ve metodolojisi, yeni endüstri çağında blok zinciri teknolojilerinin yeri, dijital bilgelik, küresel rekabette blok zinciri uygulamaları olacak. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP