Yayınlanma Tarihi :

Zağnospaşa’dan Avrupa sergisi

Zağnospaşa Ortaokulu, ‘Matematikle Hayata Doğru’ projesi kapsamında Polonya, Portekiz ve Norveç’te gerçekleştirdiği etkinlikleri fotoğraflarla  sergiledi.

Balıkesir’de Zağnospaşa Ortaokulu tarafından yürütülen ‘Matematikle Hayata Doğru’ Erasmus+ Projesi etkinliklerinin yer aldığı fotoğraf sergisi Altıeylül Belediye binası önündeki alanda açıldı.

Açılışa Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çelik, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve davetliler katıldı.

İngilizce öğretmeni Huriye Gündüz koordinatörlüğünde 2016-2018 tarihleri arasında gerçekleştirilen projede Türkiye’yi temsil eden Zağnospaşa Ortaokulu ile birlikte Polonya, Portekiz ve Norveç’teki okullar yer aldı. Bu proje ile dört ülkedeki okullarda  öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla matematik üzerine etkinlikler gerçekleştirildi.

Öğrencilere, velilere ve bölge insanlarına matematiğin eğlenceli yanını göstermeyi, ortak okullar arasında iletişim dili olarak kabul edilen İngilizce yetisini geliştirmeyi amaçlayan proje ile  öğrenciler kendi kültürünü tanırken, farklı kültürleri öğrendi. Yeni arkadaşlarla tanışıp, dostluklar kurarken,  dünya vatandaşı olma yolunda adım attı. Tüm bu çalışmalar fotoğraf sergisi ile birlikte eğitimciler ve halka da sunulmuş oldu.  Etkinlikte sözleri ve bestesi Zağnospaşa Ortaokulu Müzik Öğretmeni Emine Ayça Gökçayoğlu ve öğrencilere ait olan İngilizce proje şarkısı da seslendirildi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP