DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.952.638 0.489

BAGİAD Başkanı Kula’dan Başkan Kafaoğlu’na destek

Yayınlanma Tarihi :

BAGİAD, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu konuk etti. BAGİAD Başkanı Rahmi Kula, “El ele, kardeşçe Balıkesir ve ülkemiz için var gücümüzle çalışıyoruz. Balıkesir’imiz için yapılacak her türlü çalışmada genç iş adamları derneği olarak yanınızda yer almaya ve üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız” dedi.

Balıkesir Genç İş Adamları Derneği’nin (BAGİAD) toplantısına katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, iş adamlarına proje ve hedeflerini anlattı, derneğe yeni katılan üyelere plaket takdim etti.

Onhann Hotel’de yapılan toplantının açılışında konuşan BAGİAD Başkanı Rahmi Kula, “Milli sınırlarımızı terör örgütlerinden temizlemek için Afrin’de şehit olan kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine baş sağlığı diliyorum. Güvenlik güçlerimizin en kısa sürede operasyonu başarıyla bitirip yurda dönmelerini temenni ediyoruz” dedi.

BAGİAD Başkanı Rahmi Kula, “1992 yılında kurulan derneğimiz iki federasyon ve iki konfederasyon çatısı altında aktif olarak faaliyet göstermektedir. Üçüncü dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüttüğüm, 26 yıldır faaliyet gösteren derneğimizin, 27 farklı sektör ve meslek grubunda yer alan 150 aktif üyesi bulunmaktadır. Otomotiv, gıda, tarım- hayvancılık, sanayi, inşaat, hukuk, sağlık ve reklam gibi farklı iş kollarında faaliyet gösteren üyelerimiz, iş yerlerinde binlerce kişiye istihdam sağlamaktadır.

Günden güne büyümeye giden derneğimizin üyeleri, Balıkesir ticaret hayatını canlı tutmakta ve birbirlerine destek olmaktadırlar. Göreve geldiğiniz günden itibaren sevgi, saygı ve mütevazi tavırlarınız ile yaklaşımınız hepimizce aşikar. Son bir kaç yıldır şehirde kırılan birlik ve beraberliği samimi yaklaşımınız ile tekrar sağlayacağınızı, yapacağınız projeler ile Balıkesir’i önemli noktalara ulaştıracağınıza inanıyoruz. Bizler birlik ve beraberliğe oldukça önem veren uyumlu bir derneğiz. El ele, kardeşçe hem Balıkesir hem de ülkemiz için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Balıkesir’imiz için yapılacak her türlü çalışmada genç iş adamları derneği olarak yanınızda yer almaya ve üzerimize düşen görevleri yapmaya hazır olduğumuzu bilinmesini isteriz” diye konuştu.

“BALIKESİR’İN HİZMETKARI VE SEVDALISIYIZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise; “Bir şehrin gelişebilmesi, kalkınabilmesi ve hedeflerine ulaşabilmesi için önce o şehrin insanlarının, kurumlarının, müesseselerinin barışık olması lazım. Kavga olan yerde bereket olmaz. Kavga olan yere kimse gelmez. Bizler Balıkesir’e kavgayı bitirmek için geldik. Yerel yöneticiler, belediye başkanlarının adı eskiden Şehrül-Emin idi. Herkesin ondan emin olduğu insandı. Bu vasfa layık olmak için gayret sarf edeceğiz. Bizler Balıkesir’imizin hizmetkârlarıyız. Sizler genç iş adamları olarak, yatırımcılar olarak yatırımlarını büyütmek ve Balıkesir’imizi kalkındırmak için projeler üreteceksiniz. Biz de bu projelere destek olacağız. Taş üstüne taş koyanın yanında olup bizde taşın altına gerektiğinde başımızı hatta gövdemizi koyacağız. Çünkü biz Balıkesir’e sevdalısıyız, işimizi aşkla, sevdayla yapıyoruz. Makam, mevki ve saltanatla başarılı olunmaz, adanmışlık gerekir biz de kendimizi adanmış hissediyoruz. Bu yolda koşmaya devam edecek, ayak basılmadık yer bırakmayacağız” dedi. Projeler hakkında bilgi veren Kafaoğlu, “Göreve geleli üç ay oldu ve ilçelerimizi dolaşmaya, sorunları gidermeye devam ediyoruz. Balıkesir’imiz normalleşiyor. Yani olması gerektiği haline geliyor. İlimizin, ilçe ve bağlı bulunan bölgeleri arasında iletişimi artırmak adına yeni görevlendirmeler yaptık ve bölgedeki sorunların daha hızlı çözülebilmesi için Koordinatör Daire Başkanları atadık. Asli ihtiyaçlarımız olan su ve yollarla ilgili çalışmalar yaptık. Trafiği rahatlatmak adına akıllı ve dinamik kavşaklar ile köprülü kavşaklar yapılacak. Balıkesir tarım ve hayvancılık şehri bununla ilgili de geçtiğimiz aylarda yabancı yatırımcıları getirdik ve şehrimizi tanıttık. İnanın sordukları şu soruya cevap bulmakta zorlandık. ‘İstanbul’u, İzmir’i Bursa’yı çok iyi tanıyoruz da peki siz bu kadar değerli ve önemli bir şehri neden daha önce bize tanıtmadınız?’ Bizler şehrimizi en doğru ve etkin şekilde tanıtmaya var gücümüzle çalışacağız.

“BALIKESİR OLARAK 2023 VİZYONUNA GİRMEK İSTİYORUZ”

Cumhurbaşkanımız Balıkesir’i önemsiyor. Geçtiğimiz günlerde Balıkesir’e gelen Çevre ve Şehircilik Bakanımız Mehmet Özhaseki’ye ‘Şehir 2023’ vizyonuna girmek istediğimizi dile getirdik, ardından şehrimiz ile ilgili yaptığımız sunum ve anlatımları dinleyen bakanımız Balıkesir’i ‘Şehir 2023 vizyonuna alıyoruz’ dedi. Devlette devamlılık esastır. Hayalden bahsetmiyoruz, durmuyoruz ve projeler yapmaya devam ediyoruz. Balıkesir’i sizlerle yöneteceğiz. Koltuğun hakkını vereceğiz. Koltuktan güç alan değil, koltuğa güç veren olacağız. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi bir; kibirlenmek, gururlanmak asla yok, iki; Tevazu, tevazu, tevazu. Kahraman Mehmetçiklerimiz destanlar yazmaya devam ediyor. Mesele bayrak meselesi, tek yürek olacağız. Bizleri arkamızdan vurmak istediler. Kendi uçaklarımızla meclisimizi bombaladılar. Önemli olan içeriden vurulmamak. Hainlere fırsat vermeyeceğiz. Vatan uğruna şehit olan tüm şehitlerimize Allah’ tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum. Cenab-ı Allah bu yolda mücadele eden kahraman askerlerimizi muzaffer kılsın” dedi.

BAGİAD Başkanı Rahmi Kula, günün anısına Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na plaket takdim etti. Orhan KÖKEN

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • Dolar DOLAR
  ALIŞ SATIŞ FARK
  31,3591 31,3677 % 0.42
 • Euro EURO
  ALIŞ SATIŞ FARK
  34,0192 34,0595 % 0.51
 • Sterlin İNG. STERLİNİ
  ALIŞ SATIŞ FARK
  39,7068 39,7661 % 0.47
 • Frang İSV. FRANGI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  35,4982 35,5200 % 0.53
 • Kanada Doları KAN. DOLARI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  23,1262 23,1376 % 0.51
 • Çeyrek Altın ÇEYREK ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  3.360,96 3.435,11 % 2,34
 • Gram Altın GRAM ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  2.100,60 2.100,98 % 2,34
 • Bitcoin BITCOIN
  FİYAT DEĞİŞİM
  1.952.638 0.489

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış