BESOB Başkanı Erdem: Sadece esnafın adamı olduk 

Yayınlanma Tarihi :

BESOB Başkanı Fehmi Erdem, Pazar günü yapılacak seçimler öncesinde yaptığı açıklamada görev süresi boyunca kimsenin adamı olmadığını sadece esnafın adamı olduğunu söyledi.

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Fehmi Erdem, Pazar günü yapılacak BESOB genel kurulu öncesi açıklama yaptı. Kendisinin bayrağı Mesut Aşanel gibi yarım asırlık bir liderden aldığını, pek çok çevrenin beklentisinin aksine esnaf teşkilatında bir kriz, bir kaos, bir temsiliyet sorunu olmadan da bu dönemi tamamladıklarını söyledi.

Esnaf teşkilatının kimsenin adamı olmadan, esnafın adamı olarak, ciddiyetle, haysiyetle temsil edilmesi sorumluluğunun altından kalktıklarını kaydeden Erdem, kırıp dökmeden, ötekileştirmeden, ayrımcılık yapmadan hizmet yürüttüklerini kaydetti.

“ESNAFIN HAKKINI SAVUNDUK”

Erdem, “Balıkesir, 2014 yılından itibaren Büyükşehir statüsüne kavuştu. En başından itibaren Balıkesir’in Büyükşehir olmasını hep destekledik. Hiç olmayan, sıfırdan, bir devlet kurar gibi titizlikle Büyükşehir Belediyemiz, Türkiye’nin pek çok iline göre bu süreci sıkıntısız atlattı. Başkanlığını yaptığım Şoförler Odası’nın üyeleri olsun diğer bütün meslek odalarımızın üyesi esnaflarımızın olsun, Büyükşehir olma sürecinde en minik sorunlarından, devasa sorunlarına kadar hepsi ile ilgilendik, bilgi sahibi olduk ve de yetkili merciler ile bunları hep istişare ettik.

Büyükşehir yasasının çok büyük yetki verdiği ulaşım alanında istişareler ile orta yollar bulmaya çalıştık, şoför esnafımızı hiç ezdirmedik. Büyükşehir Belediyesi ile esnafımızın çıkarları için hem önceki yönetimle hem şu anki yönetimle istişare halinde olduk. Esnafımızın haklarını aradık, esnafımızın hakkını adam gibi savunduk ancak kimsenin adamı olmadık.

“KAZANAN DEMOKRASİ OLACAK”

Birliğimizin bu pazar seçimleri yapılacak. Kazananı şimdiden söyleyeyim, kazanan demokrasi ve hoşgörü olacak. Esnaf teşkilatı kendisine yakışan bir şekilde, kırmadan, dökmeden, birliğini bozmadan seçimlerden sonra yoluna devam edecek.

Bildiğiniz gibi biz bu dönem bayrağı Mesut Aşanel ağabeyimizden aldık. Esnaf teşkilatının üst kuruluşunun yıllarca liderliğini yapan Mesut Ağabey’den sonra sorumluluğumuz büyük oldu. Çünkü esnaf teşkilatının bir ağırlığı vardır, esnafı temsil etmek bir ağırlık ister, tecrübe ister. Esnafı temsil etmek ciddiyet ister, onun bunun adamı değil, esnafın adamı, koşulsuz esnafa bağlı olmayı ister. BESOB’ta hiçbir lider ve yönetim boşluğu yaşatmadan, 85 odamızı kucakladık. Siyaset ve bürokrasi dünyasında teşkilatımızı temsilde sorun yaşatmadık. Bakın esnaf teşkilatında bir kaos olmuş dedirtmedik. Elbette bizi siz seçtiniz ve Mesut Ağabey’den sonra BESOB’un bayrağını yere düşürmediniz.

“ESNAFIN GÖZ BEBEĞİ BESOB OTEL”

Biz bu dönem esnaf teşkilatı olarak esnafımızı en iyi şekilde temsil ettik. Bin bir zorlukla alınan Erdek’teki otelimizi, çok büyük fedakârlıklarla yeniledik. BESOB ismine yakışır hale getirip, Balıkesir turizmine kazandırdık. Esnaf teşkilatımız için çok uygun fiyatlara tatil yapması için bunu yaptık. Şimdi BESOB Otel, Türkiye çapında teşkilatlarımızın bir göz bebeği olarak hizmetini sürdürüyor.

“BİRİLERİNİN ADAYI OLARAK DEĞİL, FEHMİ AĞABEYİNİZ OLARAK”

Seçimin bittiği gün, seçimi değil esnafımızı düşündük. Hiçbir odamıza o bize oy verdi, vermedi diye yaklaşmadık. Yaptığımız denetimleri, bir tehdit, bir ceza gibi değil; odalarımızın daha yüksek standartlarda hizmet etmesi için yaptık. Kardeşlik hukukumuzu hep koruduk. Belki de bu yüzden naçizane esnaf oda başkanlarımızın, teşkilatımızın Fehmi Babası, Fehmi Ağabeyi diye hitap edildim başkanlarımız tarafından. Esnafımıza birer baba, birer ağabey olmak için ve yine esnafımızı dışarıda kimsenin adamı olmadan, esnafın adamı olarak ve adam gibi temsil etmek için bu seçimlerde teşkilatımızın huzuruna çıkıp, yetki istiyoruz” diye konuştu. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • Dolar DOLAR
  ALIŞ SATIŞ FARK
  32,2238 32,2403 % 0.31
 • Euro EURO
  ALIŞ SATIŞ FARK
  35,0004 35,0464 % 0.16
 • Sterlin İNG. STERLİNİ
  ALIŞ SATIŞ FARK
  41,1370 41,1647 % 0.28
 • Frang İSV. FRANGI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  35,3326 35,3514 % 0.5
 • Kanada Doları KAN. DOLARI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  23,6103 23,6220 % 0.2
 • Çeyrek Altın ÇEYREK ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  3.911,16 3.997,29 % 0,63
 • Gram Altın GRAM ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  2.444,47 2.444,83 % 0,63
 • Bitcoin BITCOIN
  FİYAT DEĞİŞİM
  68.335,98 -2.323

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış