DOLAR 31,1523 % 0.02
EURO 33,8250 % 0.01
STERLIN 39,5713 % 0.11
FRANG 35,4527 % 0.09
ALTIN 2.033,96 % 0,05
BITCOIN 1.782.110 4.503

GÜNMARSİFED Çelik’le devam

Yayınlanma Tarihi :

GÜNMARSİFED’in genel kurulunda Başkan İsa Tamer Çelik yeniden seçildi. Genel kurulunda divan başkanlığını Selçuk Savaş yaptı.

Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (GÜNMARSİFED) 5’nci genel kurulu tam bir mutabakat ve delegelerin ortak görüşleri çerçevesinde uyum içinde tamamlandı. Üye derneklerin ortak önerileri doğrultusunda İsa Tamer Çelik, ikinci kez GÜNMARSİFED Başkanlığına üç yıllık dönem için seçildi. ÇASİAD önceki dönem Başkanı Erdal Akarsu’nun federasyonu TÜRKONFED nezdinde temsil etmesine karar verildi.

Yapılan oylamada GÜNMARSİFED, Güney Marmara Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Yönetim Kurulu oybirliği ile şu isimlerden oluştu.

İsa Tamer Çelik GÜNMARSİFED Başkanı, Semih Başaran Çanakkale Sanayicileri ve İşadamları Derneği Başkanı, Abdullah Bekki, Balıkesir Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı, H. Cengiz Küçükköseleci Bandırma Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı, Zekai Baş  Biga Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı, Barış  Aksoy Balıkesir Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, İsmail Çoban Bandırma Genç Girişimci İşadamları Derneği Başkanı.

Genel Kurul’da ÇASİAD, BASİAD, BANSİAD, BİSİAD, BAGİAD, BANGİAD Başkanları birer konuşma yaparak federasyonun gelişimi ve bölge iş dünyasına katkı anlamında görüşlerini dile getirdi.

GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik, “Federasyonumuzun kuruluşunun 4. yılı içerisindeyiz. Sizlerin bizlere verdiği destek ile Federasyonumuz ve üyelerimiz adına faydalı olabilecek pek çok faaliyetin peşinde koştuk. İlişkileri geliştirmek ve faaliyetleri canlı tutmak adına her yönetim kurulu toplantımızı dönüşümlü olarak 4 şehrimizde düzenli olarak ayrı ayrı gerçekleştirdik. Sizlerle bir araya geldiğimiz geniş katılımlı toplantılar düzenledik.

GÜNMARSİFED’in Güney Marmara ekonomisine ve kalkınmasına olduğu kadar, demokratik gelişimine de katkı sunmaya çalıştığını, buna yönelik çalışmaların içinde büyük bir heyecanla yer aldığını biliyorsunuz. Bölgemizde öncü bir iş dünyası örgütü olarak, bölgelerarası gelişmişlik farklılıklarını azaltmak, kadınların sosyal ve iş hayatına katılımını artırma konusunda net duruşlar sergiliyor ve bu süreçleri destekliyoruz. Her platformda KOBİ’lerimize artı değer yaratacak projeler geliştirerek, Güney Marmara için çalışmaya ve Türkiye için üretmeye devam ediyoruz.

“GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

GÜNMARSİFED olarak görev anlamında sadece elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyduk. Bu, dün de böyleydi, bugün de böyle, gelecekte de böyle olacaktır. Üretimden gelen gücümüzü, ülkemizin kalkınması, demokratikleşmesi, çağdaş bir hukuk devleti olması, huzur ve refahı için kullanmaya devam edeceğiz. Baş döndüren bir ülke ve dünya gündemi içinden geçtiğimiz, olağanüstü gelişmelerin yaşandığı bir yılı geride bıraktık. Bu nedenle gündemin çok sık değiştiği, olayların çok çabuk unutulduğu, önceliklerin neredeyse anlık değişim gösterdiği bir ülkede yaşıyoruz. Her birimizi çok yakından ilgilendiren seçim kararı ile karşı karşıya kaldık. 24 Haziran seçiminin ülkemize ve Güney Marmara İş Dünyasına hayır getirmesini temenni ediyorum.

“TEKNOLOJİYİ YAKALAMALIYIZ”

Dünya, teknolojinin yarattığı hızla birlikte, sadece ekonomik değil hayatın her alanında muazzam bir değişimden geçiyor. Dijitalleşmenin yarattığı baş döndüren dönüşüm, yeni bir sistemi inşa ederken; yüksek katma değer yaratacak yeni teknolojiler ile üretim ve iş yapma modelleri de değişiyor. Kalkınma ve rekabetçilik artık yepyeni paradigmalarla ölçülüyor. Ülkelerin rekabetçiliği de yerelin yani kentlerimizin, dolayısıyla sektör ve işletmelerimizin rekabetçiliğiyle belirleniyor. Bu değişimin farkına varıp ödevini yapan ve stratejisini belirleyen ülkeler, hep birkaç adım önde olacak gibi görünüyor. Biz de adımlarımızı hızlı atmalı, teknolojik dönüşüme ayak uydurmalı, yarışta geride kalmamak için ekonomimizin ana dinamosu olan KOBİ’lerimizin ve işletmelerimizin kapasitelerini artırmalıyız. Zira, günümüz dünyasında artık “Büyük balık küçük balığı değil, hızlı balık yavaş balığı yutuyor.  Ben Güney Marmara Bölgesine ve federasyonumuza bundan böyle gelişmelere uygun hız temenni ediyorum” dedi.

Genel Kurula GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik, BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, BANSİAD Başkanı H. Cengiz Küçükköseleci, BİSİAD Başkanı Zekai Baş, BAGİAD Başkanı Emrah Bilcanlı, BANGİAD Başkanı İsmail Çoban, GÜNMARSİFED Başkan Vekilleri Erdal Akarsu, M. Çetin Mirap ve oy kullanma hakkı olan delegeler katıldı. Orhan KÖKEN

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • Dolar DOLAR
  ALIŞ SATIŞ FARK
  31,1471 31,1523 % 0.02
 • Euro EURO
  ALIŞ SATIŞ FARK
  33,8010 33,8250 % 0.01
 • Sterlin İNG. STERLİNİ
  ALIŞ SATIŞ FARK
  39,5190 39,5713 % 0.11
 • Frang İSV. FRANGI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  35,4266 35,4527 % 0.09
 • Kanada Doları KAN. DOLARI
  ALIŞ SATIŞ FARK
  23,0123 23,0229 % 0
 • Çeyrek Altın ÇEYREK ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  3.253,83 3.325,53 % 0,05
 • Gram Altın GRAM ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
  2.033,64 2.033,96 % 0,05
 • Bitcoin BITCOIN
  FİYAT DEĞİŞİM
  1.782.110 4.503

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış