DOLAR28,9310% 0.02
EURO31,1894% 0.1
STERLIN36,3576% 0
FRANG33,0855% 0.08
ALTIN1.883,92% 0,00
BITCOIN1.273.547-0.543

AKP’li başkan korona kurbanı

Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir’in Erdek Ak Parti İlçe Başkanı Kudret Yangal, koronavirüs tedavisi gördüğü Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’nde hayatını kaybetti.

Ak Parti Erdek İlçe Başkanı Kudret Yangal koronavirüse yenildi. 29 Ocak 2021’de, Covid-19 teşhisi konulan Yangal, “Bugün yaptırdığım Covid- 19 test sonucum pozitif çıkmıştır. Allah’ın izniyle en kısa sürede atlatırız inşallah. Dualarda buluşalım” mesajıyla hastalığını duyurmuştu.

Kısa bir süre evinde tedavi gören Yangal, durumunun ağırlaşması üzerine önce Bandırma Devlet Hastanesi’ne, ardından da Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Yaklaşık bir aydır Balıkesir Şehir Hastanesi’nde tedavi altında bulunan Yangal, tüm çabalara karşın yaşama tutunamadı.

BAŞKAN YILMAZ’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Yangal’ın ölümü Erdek’le birlikte Balıkesir’de üzüntüyle karşılandı. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Erdek ilçe Başkanımız Kudret Yangal’ın, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini üzülerek öğrendim. Başkanımıza Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun” mesajını paylaştı.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik de “Kıymetli kardeşimiz, dava ve yol arkadaşımız, Ak Parti Erdek İlçe Başkanımız Kudret Yangal’ı maalesef kaybettik. Bu mübarek cuma gününde Hakk’ın rahmetine kavuşan Kudret başkanımıza Allah(c.c.)’tan rahmet, ailesi, yakınları ve Ak Parti camiamiza başsağlığı ve sabr-ı cemil niyaz ediyorum. Mekanı cennet, makamı âli olsun İnşallah” dedi.

YORUM YAP