DOLAR28,9762% 0.05
EURO31,8548% 0.21
STERLIN36,8348% 0.23
FRANG33,1915% 0.15
ALTIN1.903,35% 0,10
BITCOIN1.097.5760.173

Altıeylül Belediyesi’nin ilk Kültür Merkezi’ni Bakan açacak

Yayınlanma Tarihi :

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Ankara’ya yaptığı ziyaretleri sırasında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret ederek, Altıeylül’ün geleceği ve projeler hakkında istişarelerde bulundu. Avcı, “Ramazan Bayramı sonrası gerçekleştirmeyi planladığımız Hasan Can Kültür Merkezimizin açılışına Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’u davet ettik” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Ankara’da Balıkesir Milletvekilleri Adil Çelik ve Mustafa Canbey ile birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti.

Ankara’ya gerçekleştirilen temasların çok verimli geçtiğini dile getiren Belediye Başkanı Avcı, “Başta Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a bizleri ağırladıkları, Altıeylül’ümüze kazandırdığımız ve kazandıracağımız kütüphaneler ve Millet Kıraathanelerine verdikleri destekten dolayı şükranlarımı sunuyor, Hasan Can Kültür Merkezi projemizin yapım aşamasında Milletvekilimiz Mustafa Canbey ile birlikte ziyaret ettiğimiz ve projemize Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından sunulan katkıda büyük emekleri olan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Nadir Alpaslan’a da teşekkürü bir borç biliyoruz.

Bakanımızı Ramazan Bayramı sonrası gerçekleştirmeyi planladığımız Hasan Can Kültür Merkezimizin açılışına davet ederek, kendilerini Balıkesir’de ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyacağımızı söyledik. Kendileri de açılışımıza katılmaktan büyük mutluluk duyacaklarını söylediler. Bakanımızla gerçekleştirdiğimiz toplantıda karşılıklı fikir alışverişinde bulunarak başta Altıeylül’ümüz olmak üzere Balıkesir’imize yaptığımız ve yapacağımız yeni yatırımlar hakkında istişarelerde bulunduk. Özellikle gençlere yaptığımız yatırımlar arasında yer alan Millet Kıraathaneleri ve Kütüphaneler başta olmak üzere birçok konu ile ilgili Bakanımızı bilgilendirerek Altıeylül’ümüzün ihtiyaçlarını dile getirdik. Bundan sonra da Altıeylül’ümüzün geleceği için temaslarımıza devam edeceğiz” dedi.

CANBEY: ALTIEYLÜL ÇOK DEĞERLİ BİR HİZMETE KAVUŞUYOR

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey de; Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya vatandaşların kültürel ve sosyal anlamda bir çok hizmetten yararlanabileceği Hasan Can Kültür Merkezi’ni Altıeylül’e ve Balıkesir’e kazandırmış olmasından dolayı teşekkür etti.

Canbey, “Altıeylül Belediye Başkanımız Hasan Avcı ile birlikte Hasan Can Kültür Merkezi için, bundan bir süre önce girişimlerimiz sonucu Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından proje için 4.5 milyonluk bir ödenek çıkartılmıştı. Yaklaşık 12.5 milyona mal olan projenin önemli bir kısmını karşılayan başta Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Altıeylül ve Balıkesir gerçekten çok anlamlı ve şehre değer katacak bir projeye kavuşuyor. Şehrin büyük bir ihtiyacının karşılanması noktasında mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bakanımıza Altıeylül’ümüzün projelerine ve Balıkesir’e vermiş olduğu desteklerden, ilgi ve alakalarından dolayı şehrimiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

ÇELİK: BALIKESİR HİZMETLERİN EN GÜZELİNE LAYIK

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Adil Çelik ise; milletvekilleri olarak bakanlıklar ve hükümetle işbirliği içerisinde amaçlarının sadece millete en iyi hizmeti götürmek olduğunu söyledi.

Çelik, “Balıkesir’imiz, Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz, Güney Marmara Kalkınma Ajansımız ve bir çok sivil toplum kuruluşunun çalışmaları ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi’nin birincisi oldu. Şehrimizin imkanları ve güzelliğiyle ne kadar övünsek azdır. Hem bu ödül sebebiyle hem de Altıeylül’ün ve Balıkesir’in ilk kültür merkezi olan Hasan Can Kültür Merkezi’nin açılışında Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’u Balıkesir’imizde ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyacağız. Ayrıca Altıeylül’e birçok projeyi kazandıran Başkanımız Hasan Avcı’ya, Altıeylül’e ve Balıkesir’e verdiği katkı ve desteklerden dolayı da Bakanımıza çok teşekkür ediyoruz” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP