DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.952.638 0.489
Yayınlanma Tarihi :

Armutalan’da ‘Sevgi Parkı’ açıldı 

 

Ramazan ayı öncesinde kırsal mahalle hayırlarında sıkmadık el bırakmayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Allah’a çok şükür, kırsal mahallelerimizde gezerken yaptığımız yolları, parkları, köy konaklarını gördükçe ve halkımızın memnuniyetini duydukça büyük keyif aldık” dedi.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, örf ve geleneklere uygun olarak kırsal mahallelerde hafta sonu yapılan mahalle hayırlarına katıldı. Yılmaz, ilk önce Armutalan Mahallesi’nde düzenlenen hayra katıldı.

Ardından Kırmızılar, Ortaca, Yenice Kırsal Mahalleri’nde düzenlenen hayırlara katıldı. Yücel Yılmaz, hayırlarda Anneler Günü nedeniyle kadınlara beyaz karanfil dağıttı. Ziyaretli Kırsal Mahallesi’nde düzenlenen geleneksel yağlı güreşlere katılan Yılmaz, Ziyaretli Muhtarı Mustafa Aygül’e güreşlere sahip çıktığı için teşekkür etti.

ARMUTALAN’DA SEVGİ PARKI AÇTI

Armutalan Parkı’nın açılışında halka hitap eden Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Armutalan Mahallesi’nin çok özel bir kırsal mahalle olduğuna vurgu yaptı.

Yılmaz, “Armutalan’a sadece kırsal mahalle demek yetmez kültür elçisi mahallemiz hakkında kitap yazılmış, ilim irfan sahibi insan yetiştirmiş bir yer. Bizlerde kırsal mahallerimizde hızlı bir çalışma yaptık. 2018 yılı itibariyle bir milyon metrekare üzerinde taş döşedik. Mahallerimizde gezerken hizmetlerin tamamının yapıldığını görüyoruz. Yolların bittiğini, parkların yapıldığını, konakların kullanıldığını görmekten büyük keyif alıyoruz” dedi.

“İMARLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Akıllı göçün tekrar köylere geri dönmesini istediklerini belirten Yılmaz, “Emekli olan veya başka şehirlerde yaşayan insanlarımızın gelip baba topraklarında hem ticaretlerini yapmalarını hem de buraların huzurunu yaşamalarını istiyoruz.  O nedenle de kırsal mahallelerimizde imar ile ilgili farklı konularla tip projelerle desteklerde bulunuyoruz.  Sosyal hayatın dengesini sağlıyoruz” dedi. İmran YOLAÇ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP