DOLAR 31,1456 % -0.01
EURO 33,8448 % 0.03
STERLIN 39,6095 % 0.16
FRANG 35,4420 % 0.06
ALTIN 2.033,87 % 0,04
BITCOIN 1.779.779 4.18
Yayınlanma Tarihi :

Avcı, kırsalda sorunları dinledi

Avcı, kırsalda  sorunları dinledi

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, vatandaşlarla tanışma amacıyla kırsal mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Avcı, belediye olarak önceliklerinin sosyal belediyecilik olduğuna dikkat çekti.

Kırsal mahalle ziyaretlerine devam eden Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Selimiye ziyaretinde vatandaşlarla sohbet etti. Millet olarak birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Avcı, ayrıca belediye hizmetlerini anlattı. Özellikle sosyal belediyecilik üzerinde duran Hasan Avcı, Altıeylül Gelişim Merkezi’nin daha kapsamlı hale getirilmesinin gerekliliğini kaydetti.

“KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK”

Belediye Başkanı Hasan Avcı, Selimiye ziyaretinde şunları söyledi: “11 Kasım itibariyle Cumhurbaşkanımızın tensipleri, meclis üyelerimizin oylarıyla ilçemizin yeni belediye başkanı olduk. 2019’a kadar olan süreci beraber yürütmeye devam edeceğiz. Bugüne kadar Zekai başkanımla muhtarım bir ahenk içinde çalıştınız, bundan sonra da aynı ahenk içinde bu süreci tamamlayacağız. Belediyede bir kardeşiniz var. Kapımız her zaman açık. Biz de sizleri ziyaret edeceğiz.

Birlik ve beraberlik içinde olmaya ihtiyacımız çok fazla. Dünyada bir cihan harbi yaşanıyor. Bu millet Birinci Dünya Savaşı’na girdiğinde yanımızda bazı ülkeler, karşımızda bazı ülkeler vardı. Ama şu an öyle bir dünya savaşı yaşanıyor ki; sadece bu millet ve bu milletin yanında mazlum coğrafya var. Onun haricinde ikinci bir devlet, Müslüman kardeşlerimiz dahil olmak üzere bu milletin yanında yer almıyor.

En son, adam geldi ‘Kudüs İsrail’in başkenti’ dedi. Orada ‘Bir dakika durun. Burası Ümmeti Muhammed’in başkentidir, Filistin’in başkentidir. Dünya sizden ibaret değildir’ diyen bir liderimiz çıktı. Ve onun mücadelesiyle Birleşmiş Milletler’de tarihe geçecek bir karar alındı. Dolayısıyla bizim birbirimize çok ihtiyacımız var. Aynı siyasi görüşte olmayabiliriz. Ama aynı toplumun bir ferdiyiz. Birbirimize gerçek manada sahip çıkmak durumundayız. Bu konuda bize yapıcı eleştirilerinizi bekliyorum. Bir kardeşiniz olarak istişare etmek için de kapımızın açık olduğunu söylemek istiyorum.

Altıeylül’de yollara kilit parke taşları döşenmiş, hizmetler yapılmış bugüne kadar. İlçeleri gezdiğim zaman daha çok kıyaslama imkanı buluyoruz. Bir milyon iki yüz bin metrekare kilit parke taşı döşemişiz. Bu gerçekten çok büyük bir rakam. İnşallah önümüzdeki süreçte de aynı hizmetlere devam edeceğiz. Ben her zaman da söylüyorum. Bizim önceliğimiz sosyal belediyecilik. Bizim 2015 yılında oluşturulmuş bir Altıeylül Gelişim Merkezimiz (ALGEM) var. Birçok il ve ilçede bulunmayan özellikte insanlara sosyal açıdan dokunabilen çok önemli bir birim. Biz ALGEM’i en az 10 kat büyüterek, kimsesiz, öksüz, yetim kim varsa sahip çıkıp, dokunmak istiyoruz. Kimsesizlerin kimi, öksüz ve yetimlerin sırtını dayayabileceği bir yer olacağız.

Hz. Ömer diyor ki, ‘Fırat’ın kıyısında bir kuzuyu kurt kapsa hesabını Ömer’den sorarlar.’ Ben de arkadaşlara şunu söylüyorum, akşam  bir çocuk yatağına aç ve açıkta girerse, yatağında üşürse biz bunun manevi  hesabını veremeyiz diyorum. Bununla ilgili farklı projeler yapıyoruz. Basında ve afişlerde görüyorsunuz. Bunlardan birisi ‘Komşunun Sesi Ol.’ Malumunuz gerçek ihtiyaç sahipleri kendilerini çok ifşa etmiyor. Kapıyı kapattığında çoluğu-çocuğu ile kederleniyor. Bunu en iyi bilen komşularıdır. Bu yüzden komşularına Resullullah Efendimizin hadisini hatırlatıyoruz; ‘Komşusu açken tok yatan bizden değildir’.

Siz aç olanları bize bildirin; biz belediye olarak ihtiyaçları gidermek için maksimum gayret sarf edelim. ALGEM’de bir komisyonumuz da var, siz bildirildiğinizde gerçek ihtiyaç sahibi midir değil midir araştırıyorlar. Bu konuda başta muhtarlarımız, her partiden mahalle temsilcilerimiz olmak üzere, destek bekliyoruz. Komşulardan destek bekliyoruz. Öksüz ve yetim çocuklarımıza ne yapmamız gerekiyorsa size açık çek. Bizim 2018’de birinci önceliğimiz sosyal belediyecilik. İhtiyaç sahibi kim varsa hepsine dokunup ihtiyaçlarını gidermeye çalışacağız. Önümüzdeki süreci vatana millete hayırlı hizmetlerle tamamlamak istiyoruz.”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’ya Selimiye Kırsal Mahallesi ziyaretinde Başkan Yardımcısı Fikrettin Kocaman ve Mahalle Muhtarı Hasan Dündar da eşlik etti. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP