Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir Rotary Kulübü’nde Ayça Şentürk dönemi

Balıkesir Rotary Kulübü’nde Ayça Şentürk dönemi

Balıkesir Rotary Kulübü’nde 2020-21 Dönem Başkanı Barış Aksoy, geçtiğimiz günlerde yapılan törenle görevini Ayça Şentürk’e devretti. Şentürk, dönem hedefleri kapsamında temiz suya ulaşım ve hijyen, çevre, gençlik, Cumhuriyet kazanımları başlıkları altında projeler gerçekleştirmek istediklerini belirtti.

150’yi aşkın ülkede yöresine değişik projelerle katkıda bulunmaya çalışan bir milyon 400 binin üzerinde üyesi olan Uluslararası Rotary organizasyonunun bir parçası olan Balıkesir Rotary Kulübü’nde başkanlık devir teslimi yapıldı.

2020-21 Dönemi Başkanı Barış Aksoy, geçtiğimiz günlerde yapılan tören ile görevini Ayça Şentürk’e devretti. Geçmiş Dönem Başkanlarından Hürriyet Tabanlı Turan tarafından yönetilen devir teslim töreninde ilk sözü alan 2020-21 Dönem Başkanı Barış Aksoy, pandemi döneminde uzaktan bağlantılar ile yapılan toplantıların zorluğuna değindikten sonra, bu zorluklara rağmen özellikle İzmir depremi sırasında bölgeye sağlanan yatak ve yiyecek yardımları ile bölgede en etkin ikinci kulüp olduklarını sözlerine ekledi.

Ayvalık’ta yapılan deniz temizliği, burslar, ramazan ve kurban bayramlarında dar gelirli ailelerin çocukları için yapılan giysi yardımlarına da değinen Barış Aksoy, biten dönemin son çalışması olan Meslek Ödülünün sunumuna geçti.

Pandemi döneminde pek çok vakaya müdahalesi esnasında covide yakalanan ve çok ağır bir tedavi sürecinden sonra tekrar görevine dönerek hastaların tedavisine devam eden Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi Yoğun Bakım Uzmanı Doktor Volkan Yarar’a ödülünü takdim eden Aksoy, içinde bulunduğumuz dönemde böylesine zor bir görevdeki üstün çalışmaları nedeniyle bu ödülün kendisine verildiğini sözlerine ekledi.

Doktor Volkan Yarar ödülün kendisi için çok kıymetli olduğunu belirterek, ödülü tüm sağlık çalışanları adına kabul ettiğini belirtti. 2020-21 Dönem Başkanı Barış Aksoy, yönetim kurulu ve üyelere teşekkürlerini sunduktan sonra başkanlık rozetini Ayça Şentürk’e devretti.

Görevi devralan 2021-22 Dönem Başkanı Ayça Şentürk, yönetim kurulunda yer alan Barış Aksoy, Şule Şahan, Ertuğrul Savaş ve Pelin Su Adalı’yı takdim ettikten sonra dönem hedeflerini anlattı.

Öncelikli çalışma alanlarının cinsiyet eşitliği ve temiz gıda konuları olduğunu anlatan Şentürk, temiz suya ulaşım ve hijyen, çevre, gençlik, Cumhuriyet kazanımları başlıkları altında da projeler gerçekleştirmek istediklerini belirtti.

‘Türkiye’yi doyuran il’ olarak bilinen Balıkesir’de Balıkesir Rotary Kulübü’nün ‘Gerçek Gıda’ konusunda çalışmalarına Prof. Dr. Yavuz Tekelioğlu’nun bugün digital ortamda yapacağı sunumla başlayacağını belirten yeni başkan Ayça Şentürk konuyla ilgilenen ve sorumluluk hisseden tüm Balıkesirlileri bu digital toplantıya davet etti. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP