Yayınlanma Tarihi :

Balıkesir’de 4 öğrenci LGS’den tam puan aldı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda, Balıkesir’den dört öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı.

Balıkesir’de 4 öğrenci LGS’den tam puan aldı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda, Balıkesir’den dört öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı. Balıkesir’i gururlandıran Altıeylül Yarış Ortaokulu öğrencisi Gül Seher Türker, Altıeylül Açı Ortaokulu öğrencisi Rüzgar Tal, Bandırma Bahçeşehir Koleji öğrencisi Utku Deniz Akar, Karesi Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu öğrencisi Bersu Tolga, LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye şampiyonlarının arasına girdi.

“REHBER ÖĞRETMENLERİMİZ GÖREV BAŞINDA”

Sınava giren öğrenciler ve velileri için önemli bir duyuru yapan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, şu ifadeleri kullandı: “Belirlenen noktalarda ve okullarda, Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanlarımız tarafından; öğrencilerimize tercih danışmanlığı yapmak üzere tercih danışmanlığı birimleri kuruldu. Bu birimler, öğrencilerimizin eğitim ve kariyer yolculuklarında en doğru tercihi yapmalarına yardımcı olmayı hedefliyor. Öğrencilerimiz ve velilerimiz, bu merkezlere başvurarak uzmanlardan danışmanlık hizmeti alabilecekler. Tercih danışmanlığı birimleri, öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve hedeflerine uygun okulları seçmelerine rehberlik ederken velilerimizi de bu süreçte çocuklarına nasıl destek olabilecekleri konusunda bilgilendirecek. Bu sayede, öğrencilerimiz gelecekteki başarılarına katkıda bulunacak tercihleri yapabilecek.”

“TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ KUTLUYORUM”

Öğrencilerin başarısından duyduğu mutluluğu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, öğrencilere eğitim yolculuklarında başarılar diledi. Tatlı, “Hedeflerine ulaşmak ve hayallerini gerçekleştirmek amacıyla 2024 Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınava katılan tüm öğrencilerimize ortaöğretim kademesindeki eğitim yolculuklarında başarılar diliyor; 500 tam puan olarak ailelerini, öğretmenlerini ve eğitim ailemizi gururlandıran, Türkiye birinciliğine adını yazdıran öğrencilerimizi gönülden tebrik ediyorum. Sonuçların öğrencilerimize, ailelerine ve Balıkesir eğitim ailemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaynak : Basın Bülteni

YORUM YAP