DOLAR 31,1214 % 0.26
EURO 33,8075 % 0.52
STERLIN 39,5070 % 0.33
FRANG 35,4071 % 0.49
ALTIN 2.034,57 % 0,10
BITCOIN 1.610.159 -0.946
Yayınlanma Tarihi :

Bayram coşkusu 

Balıkesir Valiliği, korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında bu yıl sokaklarda kutlanılamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını çeşitli etkinliklerle kutladı. Yunus ekipleri; Balıkesir sokaklarında kortej oluşturdu.

Korona virüs salgını önlemleri kapsamında bayram coşkusu bu yıl evlerde yaşandı. Sokağa çıkma yasağı sebebiyle etkinlikler 22-23 Nisan günü Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Kaymakamlıklar, İlçe Belediye Başkanlıkları mobil müzik ekibinin mahalle bazlı gerçekleştirdiği 23 Nisan şarkıları şöleni ve Büyükşehir Belediyesi, İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Jandarma Komutanlığının birlikte katıldığı kortej büyük ilgi gördü.

Çocuklara Türk bayrakları dağıtıldı. Büyük coşkuyla tüm Balıkesirlilerin camlara çıktığı ve ellerinde bayraklarla eşlik ettiği kortej birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Evlerin camları süslendi, balkonlar bayraklarla donatıldı. Bu yıl 23 Nisan coşkusu evlerde yaşandı.

Bayrama özel kıyafetlerini giyen ve süslemeler yapan minikler, ellerinde Türk Bayraklarıyla hazırladığı görüntüler sanal ortamda sundu, evde kal mesajı verdi.

“ONLAR TÜRKİYE’NİN PARLAK GELECEĞİ”

Vali Ersin Yazıcı, sokağa çıkma kısıtlaması sebebi ile kutlamaların mecburen evlerde yapıldığını belirterek, “Onlar Türkiye’nin yetiştirdiği minikler. Yaşları henüz çok genç ama başarıları çok büyük. Sporda, sanatta, bilimde şimdiden adlarından söz ettiriyorlar. Sesleri, yetenekleri, zekâları ile parıldıyorlar. Onlar Türkiye’nin parlak geleceği. Onlar elleri küçük, yetenekleri büyük kahramanlarımız” dedi.

“HEP BİRLİKTE KOŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Tam 100 yıldır olduğu gibi yine hep birlikte koşmaya devam edeceklerini vurgulayan Vali Yazıcı; “Balıkesir, tek ses, tek yürek İstiklal Marşı’nı okudu. Kuva-yi Milliye’nin sırtını dayadığı bu şehrin o günlerinden, o atmosferinden hep bir ağızdan yer gök İstiklal Marşı ile inledi. Bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Büyük onur duydum. Çok duygulandım. Yarının büyükleri çocuklarımıza sevgilerimi yolluyorum. Biliyorsunuz sizleri çok özledim. En çok sınıflarda kitap okumayı özledim. Sizlerin mutlulukla parıldayan gözleri bizler için en değerli hazinedir” diye konuştu.

“MUTLULUK VE GURUR BİR ARADA”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yıldönümünü kutlamanın mutluluğu ve gururuyla, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarımızı minnet ve şükran duygularıyla andığını ifade eden Vali Ersin Yazıcı, “Korona virüs salgını sebebiyle bu yıl kutlamalara evlerinden katılan hemşehrilerimiz camlarını Türk bayraklarıyla donatarak, İstiklal Marşımızı balkonlardan gür bir sesle okuyarak etkinliklere destek verdi. Yine bu özel günde, doğum günü 23 Nisan olan çocuklarımıza doğum günü sürprizi hazırladık. Özel çocuklarımızı 23 Nisan kutlamalarında da yalnız bırakmadık. Şehitlerimizin bizlere emanet ettiği sevgili çocuklarımızı ziyaret ettik. Bizler şehitlerimizi unutmadık! Unutturmayacağız! Ve unutulmayacaklarını biliyoruz. Çünkü Türk Milleti ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ şeklinde gür sesle haykıran bir millettir. Vatandaşımızın güvenliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canını feda etmiş aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Bir kez daha tüm hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bütün bu güzelliklerde emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Her zaman ifade ettiğim gibi biz koca yürekli bir aileyiz” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP