DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.963.482 0.445
Yayınlanma Tarihi :

Büyükşehir çorba dağıttı

Büyükşehir çorba dağıttı

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Mobil Aşevi ile Bağlar Sokağı’ndaki vatandaşlara sıcak çorba ikram etti. Sabah namazı sonrası yapılan ikramla soğuk kış gününde vatandaşlar büyükşehrin ikramıyla ısındı.

Sosyal belediyecilik faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, sabah namazları çıkışında sıcak çorba dağıtımlarına başladı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına ait Mobil Aşevi aracılığı ile yapılan sıcak çorba dağıtımı tüm ilçelerde yapılacak. İlk çorba dağıtımı Kayabey Mahallesi’nde bulunan semt pazarı yanında gerçekleştirildi. Sıcak çorbalar yaklaşık bin vatandaşa ikram edilirken dağıtım sırasında vatandaşlara Büyükşehir Belediyesi çalışmalarının yer aldığı broşürlerde verildi. Ayrıca Beyaz Masa ekipleri de vatandaşların sorun ve dileklerini dinledi.

Etkinliğe Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Faruk Özen de katıldı. Vatandaşlara çorba ikramında bulunan Özen, daha sonra semt pazarını ziyaret ederek esnafa hayırlı işler diledi. Özen, Kayabey Mahallesi Muhtarı Bilgi Sevinç’i ziyaret ederek, mahalle hakkında bilgiler aldı. Muhtar Sevinç ile birlikte mahalle kahvelerini de ziyaret eden Özen, vatandaşlarla sohbet etti.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından yarın Gümüşçeşme, 9 Ocak’ta Salı Pazarı, 11 Ocak’ta Hacıilbey Mahallesi’ndeki semt pazarında sıcak çorba dağıtımı yapılacak. Büyükşehir ekipleri tüm ilçelerdeki Pazar yerlerinde vatandaşlara ay boyunca sıcak çorba ikramında bulunacak. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP