Yayınlanma Tarihi :

Büyükşehir, Edremit’in Geleceğini İnşa Ediyor

Büyükşehir, Edremit’in Geleceğini İnşa Ediyor

BalıkesirBüyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz liderliğindeki Balıkesir Su ve Kanalizasyon İdaresi (BASKİ), Edremit’in su ve kanalizasyon altyapısını modernleştirmek için 610 milyon TL’lik dev yatırım gerçekleştirdi. BASKİ’nin çevre dostu yaklaşımı ve kaliteli hizmet anlayışıyla yaptığı bu büyük yatırım, Edremit’in geleceğini güçlendiriyor.

SUYUN GELECEĞİNE BUGÜNDEN YATIRIM YAPILIYOR

BASKİ, Edremit’in içme suyu, kanalizasyon, tarımsal sulama ve çevre koruma alanlarında sürdürülebilir projeleri hayata geçiriyor.

94 kilometre 813 metre uzunluğundaki yeni içme suyu hattı, 40 kilometre 710 metre yeni kanalizasyon hattı Edremit’i su baskınlarına karşı koruma altına alırken, aynı zamanda Bin 551  kilometre uzunluğunda kanalizasyon hattını yeniden temizlenerek bakım ve onarımının  yanı sıra, 3 içme suyu arıtma ve terfi merkezi ile 45 adet içme suyu deposu, Altınoluk, Güre ve Narlı da 3  atıksu arıtma tesisi, 21 Atıksu terfi merkezi ile Edremit çevresel sürdürülebilirliği ve altyapı güvenliğini sağlıyor.

EDREMİT İÇİN GECE GÜNDÜZ, KESİNTİSİZ HİZMET

Edremit için 192 personel ve 64 araçla hizmet veren BASKİ, 21 kırsal mahalle ve 26 merkez mahalleye ulaşarak, 133 bin 757 abonesine kesintisiz hizmet sunmak için gece gündüz çalışıyor. İlçenin su ve kanalizasyon ihtiyaçlarını karşılamak adına 7 gün 24 saat sahada olan BASKİ, vatandaşlara güvenilir ve kesintisiz bir hizmet sunuyor.

Kaynak : Basın Bülteni

YORUM YAP

Tuğba 29 Şubat 2024 / 04:28 Yanıtla

Edremit devlet hastanesi biran önce yapılmalı burda hastane sıkıntısı çok var herkesin durumu özel hastaneye gitmeye musayit deil öncelikli bir durum çok şaşırdım hastaneyi görünce yani bu kadar mı önemsiz Bi durum bu hastane yıkılacak gibi insanlar ise mecburiyetten hastaneye gidiyorlar yıkık Bi harabe gibi.

ÇETİN KOTANCI 29 Şubat 2024 / 12:28 Yanıtla

Hastane berbat, adeta dökülüyor. yarin şehir olursa sağlık sistemi çöker kaldiramaz.Zira buraya yakın çevredeki ilçe mahalle köylerden insanlar geliyor birde yazın kaldıramaz acilen modern büyük, donanimli şehir hastanesi yapılmasını öneriyorum. kolay gelsin.

Şafak bozak 29 Şubat 2024 / 18:00 Yanıtla

Başkanım Balıkesir ve ilçeleri için çok çalışıyorsunuz hizmetlerimizin devamını diliyorum .hastane nın yeri biraz daha Altınoluğa Akçay’a yakın olursa daha iyi olur insanlar Altınoluk tan Edremit’te Altınoluk dolmuşları yla sıkıntı çekmektedir bu işi siz yaparsınız başkanım saygılar

Şahin Uluekmekci 29 Şubat 2024 / 20:27 Yanıtla

Akçay öksüz çocuk gibi 2023 de mavi bayraklı plajda bile lağım kokusundan denizin pisliginden rahatsız olundu .Akçay’ın mikrostan ömur otele kadar olan yol gidiş ve geliş köy yolu gibi 30 yildirki aynı yol turistlik bir belde burası her iki belediyede sorumlu

Muharrem Budak 29 Şubat 2024 / 21:28 Yanıtla

Güre Mahallesi’nde 1metre kanalizasyon yok hemde bu çagda yol altında hiç bir bölgede şebeke suyu yok acaba güre mahallesi büyükşehir belediyesi ne dahil deyilmi merak ediyorum .

Erdinç Balaban 29 Şubat 2024 / 22:09 Yanıtla

Edremit Kızılkeçili mah.hamas bolgdsinde bulunan ve Kızılkeçili in su ihtiyacını karşılayan su hattinda 3 aydan bu yana su yok.siz yeni hatlardan bahsediyorsunuz.mevcut hatlara su veremeyen baskı nın samimiyetine güvenmiyorum Kızılkeçili mah.oy alamiyacaksiniz.

Ömer 29 Şubat 2024 / 22:32 Yanıtla

Çok acil hastahane ihtiyacı giderilmelidir.

Makbule sencan 1 Mart 2024 / 09:51 Yanıtla

Altinkum mahallesin de. Yapılaşmayı kaldıramayan. Arıtma. Hakkında yapılması planlanan neler acaba. Yazları. İyice. artan nüfus dereye dereden denize. Belediye anlayışı plaj a yol yapmak olmamalı gerçekten temiz bir deniz umuduyla

Ayda Nur 1 Mart 2024 / 15:03 Yanıtla

Gözlerim yaşardı, bu je hizmet aşkı…. evim denize 400 m ve ben o denize giremiyorum …. Neden ? Çünkü arıtma, aritmadığı atıkları denize veriyor …. ozellikle yazın,kapı pencere açık olduğu için kokudan durulmuyor …. Dalyan sazligi, parsellendi ve evler yükseliyor o sazlik alanda … gercekten ,buyuksehir bizim için çalışıyor

Nazim arat 1 Mart 2024 / 18:25 Yanıtla

Edremit körfezin çok yerinde özellikle altinolk şemsiye, duş, soyunma kabini Buyuksehir tarafından ücretsiz halkın hizmetinde. Istanbulda böyle 1 tane yer yok, keşke İmamoğlu bölgeye sadece rant için gelmese ve buradaki hizmet belediyeciligini görse, istanbulda uygulasa

Mrt 1 Mart 2024 / 18:37 Yanıtla

Edremit il olması şart nüfusu 200 000 yaklaştı hele yazın nüfusu 5 katına çıkıyor hal böyle olunca büyükşehir yetmiyor