DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN751.6870.872

Büyükşehrin iftar sofraları dolup taşıyor

Yayınlanma Tarihi :

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri tüm hızıyla sürerken; hazırlanan iftar sofraları adeta dolup taşıyor. Ramazan’ın paylaşma ayı olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “İftar sofralarında hemşerilerimiz ile iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği ve 20 ilçede gerçekleştirilecek olan Ramazan etkinlikleri programı tüm hızıyla devam ediyor. Etkinliklerin ilk gününde Plevne Mahallesi’ndeki iftara 6 bin kişiden fazla Balıkesirli katılırken; sahnelenen gösteriler özellikle çocukların yoğun ilgisine neden oldu.

İftar sırasında mahalle sakinlerine seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ramazan’ın paylaşma ayı olduğunun altını çizerek, “20 ilçemizde kuracağımız iftar sofralarında hemşerilerimizle birlikte iftar yapmanın, ekmeğimizi, yemeğimizi paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Emin olun ki, bundan daha büyük mutluluk yok. Belediyecilik demek, asfalt dökmek, taş döşemek, alt yapı yapmak demek değildir. Halkla beraber olmak, onlara dokunmak gerekiyor. Biz bunu göreve geldiğimiz ilk günden bu yana özenle yapmaya çalışıyoruz. Bir yandan hizmetlerimizi sürdürüyoruz, diğer yandan halkımızın dertlerinle dertlenip, onların isteklerine cevap vermeye gayret gösteriyoruz” dedi.

MANYAS’TA 3 BİN KİŞİLİK İFTAR

Ramazan etkinliklerinin ikinci gününde Manyaslılar ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, vatandaşlarla uzun süre sohbet ederek onların taleplerini dinledi.

İftar öncesinde sahnelenen gösteriler çocuklara hoşça vakit geçirtirken okunan Kur’an-ı Kerim ve yapılan dualara yaklaşık üç bin Manyaslı katıldı.

Manyas’taki iftar organizasyonunda Manyaslılara seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Kafaoğlu, “Manyas güzide ilçelerimizden birisi. Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan, sizlerle birlikte aynı sofrada olmaktan dolayı oldukça mutluyum. Ramazan boyunca hiçbir ilçemizi atlamadan hemşerilerimizle birlikte olmayı planlıyorum. Gündüz Erdek’te kırsal mahallelerimizi gezdik sorunlarını dinledik. Kurmaylarımız da bizimle beraberdi. Sorunları yerinde gördük ve çözmek için hemen harekete geçtik. Şimdi iftardan sonra da Manyaslı esnaflarımızla Manyaslılarla birlikte olarak onları dinleyeceğiz. Sorunları yerinde tespit edeceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin iftar programlarının üçüncü gününde Gönen’de düzenlenen iftar programında Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Gönenlilerle birlikte oruç açtı. Gönen Yıldız Park’ta organize edilen iftar programında 4 bine yakın Gönenli vatandaşlarla bir araya gelen Kafaoğlu, iftar öncesinde tüm misafirlerle tek tek ilgilenirken; uzun süre sohbet etti. Gönenlilerin istek ve arzularını tek tek not alan Kafaoğlu, iftar sonrasında yaptığı konuşmada; Gönen’e yapılan çalışmalarla ilgili kısa bilgiler vererek, “Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak 20 ilçede düzenlenen bu organizasyonlar ile birlikte hemşerilerimizle buluşma imkanımız oldu. İlk gün Altıeylül’deydik, Manyas’ta iftar açtık ve bugün Gönen’de sizlerle birlikteyiz. Sizleri çok önemsiyoruz. Bugün çarşıda esnafı ziyaret ettik. Onların sorunlarını dinledik. Talepleri oldu. Hepsinle ayrı ayrı ilgileneceğimizi söyledik. Tarımda ve turizmde ilimiz için büyük önem arz eden Gönen’de yeni bir dönem başlıyor. Sanayi yatırımlarını Gönen’e çekmek istiyoruz. Çiftçimizin ürünlerinin piyasaya daha iyi imkanlarla sunabileceği yatırımlar arzuluyoruz” diye konuştu.

ESNAF’TAN BAŞKAN KAFAOĞLU’NA YOĞUN İLGİ

İlçelerde düzenlenen iftar programları öncesinde ilçe esnafını da tek tek dolaşarak sorunlarını dinleyen Kafaoğlu’na gösterilen yoğun ilgi dikkatlerden kaçmadı.

Özellikle ilçeleri sık sık ziyaret etmesi ve esnafın problemlerinin çözümü noktasında alınan notlara ilişkin kısa sürede dönüşlerin yaşanmasından dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren esnaf, Kafaoğlu’na teşekkür etti.

Altıeylül, Manyas ve Gönen’de düzenlenen iftar programları için saatler öncesinden ilçelere giden Başkan Kafaoğlu’nun esnaf ziyaretlerinde Ak Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan, İlçe Belediye Başkanları ile Genel Sekreter yardımcıları, daire başkanları eşlik eden isimler oldu. (Haber Merkezi)

YORUM YAP