DOLAR27,1669% 0.16
EURO28,9979% 0.31
STERLIN33,3783% 0.08
FRANG30,0386% 0.23
ALTIN1.684,01% 0,56
BITCOIN727.0990.532

Canbey: Güçlü bir ülkeyiz

Yayınlanma Tarihi :

BİK Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde gerçekleşen ‘Darbeler ve Milli Egemenlik’ panelinde konuştu. Canbey, ne zaman ülkemiz hızlı bir demokratik yürüyüşe geçse vesayet odaklarının devreye girdiğini belirterek, “Maalesef darbeler kendini her zaman hissettirdi.  En son figüran ise hain FETÖ oldu ve bu ihaneti de çok şükür atlattık” dedi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesinde ‘Darbeler Ve Milli Egemenlik’ konulu panelde konuşan Basın İlan Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Canbey, ülkenin kurulduğu günden itibaren darbelerin maalesef her zaman kendini hissettirdiğini belirerek, demokratik adımlar atıldığında ve ülkenin hızlı bir şekilde demokratik yürüyüşe geçtiği dönemlerde ise vesayet odaklarının Türkiye’ye karşı harekete geçtiğini söyledi.

“ÜLKEMİZE YÖNELİK HAMLELER VAR”

Vesayet odaklarının Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyaya yönelik bazı hamle ve operasyonlarda bulunarak saldırıya geçtiğini ifade eden Canbey, “Bakıldığında halen vesayet odaklarının ya da dış güçlerin bir şekilde ülkemiz üzerinde operasyon yapmaya çalıştığını görebiliyoruz. Zaman zaman içerideki iş birlikçiler ile bu darbeler yapılıyor. Son kullanılan figüran da FETÖ oldu ve bu ihaneti milletimizin desteği, kahramanlığı ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çok şükür atlattık” diye konuştu.

“BÜYÜK MÜCADELE VERİYORUZ”

“Ülkemiz yeni bir demokratik yürüyüşe doğru ilerliyor. İnşallah önümüzdeki dönemde daha güçlü olmak milletimizle birlikte bir ve beraber olarak, bu tehlikeleri atlatarak devam etmek istiyoruz” diye konuşan Mustafa Canbey, “Biz gerçekten güçlü, büyük bir medeniyetin çocuklarıyız. Elimizde kalan son toprak, Anadolu toprağı ve burayı da güçlü bir şekilde savunmak zorundayız. En son Afrin’de yaşananları hep birlikte görüyoruz. Orada da büyük bir mücadelemiz var. Allah yar ve yardımcımız olsun. Ben bu vesile ile Afrin’de ülke savunmasında vefat eden şehitlerimizi rahmetle anmak istiyorum, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

REKTÖR ÖZDEMİR: DAHA MÜREFFEH YARINLAR İÇİN

Rektör Prof. Dr. Süleyman Özdemir ise; “Bugün malumunuz olduğu üzere 28 Şubat post modern darbesinin yıldönümüdür. Bilgi önemlidir, özellikle geçmişimizi ve Türkiye’nin yakın tarihini bilmek ise çok daha önemlidir. Daha demokratik, daha müreffeh bir yarın için bu konuları konuşmalıyız. Yakın geçmişimizde hoş olmayan dönemler geçirdik” diye konuştu.

“TÜM DARBELER MİLLİ GELİRİ DÜŞÜRMÜŞTÜR”

Konuşmasında darbelerin ekonomi üzerindeki etkisine de değinen Rektör Özdemir, “Darbelerin elbette toplumun birçok alanında etkisi oluyor. Bugün sizlerle ekonomik etkisini paylaşacağım postmodern bir darbe olarak adlandırılan 28 Şubat darbesi bildiğimiz darbelerden daha da yıkıcı olmuştur. Toplum ve toplumsal değerleri beğenmeyip, toplum mühendisliğine yeltenen kişiler, çıkar odakları için ranta dönüşen bir müdahaleye neden olmuştur. Baktığımız zaman tüm darbeler kişi başına düşen milli geliri önemli ölçüde düşürmüştür. Tüm darbeler halkın cebindeki parayı çalmış ve belli çıkar odaklarına aktarmıştır. Darbelerin ülkemize maliyeti 300 milyar dolar olmuştur” dedi.

REKTÖR ÖZDEMİR PLAKET VERDİ

Panelde, Cihannüma Derneği Genel Başkanı Mustafa Şen, Hukukçular Derneği Genel Başkanı Cavit Tatlı ve Gazeteci-Yazar Ekrem Kızıltaş da konuşma yaptı. Rektör Özdemir, panel sonunda katılımcılara plaket takdim etti. (Haber Merkezi)

YORUM YAP