DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.964.236 0.653
Yayınlanma Tarihi :

Diş Hekimleri Saran ile devam

Diş Hekimleri Odası’nın hafta sonu yapılan genel kurulunda seçimlere tek aday olarak giren Başkan Burak Saran, üçüncü dönem başkanlığa seçildi.

Diş Hekimleri Odası’nın genel kurulunda Divan  Başkanlığını Adil Söylem yaptı. Tek listeyle yapılan seçimlerde Diş Hekimleri Odası Başkanı Burak Saran güven tazeleyerek üçüncü dönem başkanlığa seçildi.

Burak Saran’ın başkanlığındaki yönetim kurulunda şu isimler yer aldı: Özgür Başaran, İdris Gündoğdu, Erhan Tülümen ve Burçin Yaylalı Kurtdere.

Disiplin Kurulu: Erhan Berkdemir, Ercan Bozacı, Yaşar Sakarya, Adil Söylem, Mehmet Zeybek.

Denetleme Kurulu: Ömür Akyıldız, Elif Altınöz ve Gülten Bayık Yaral.

“MESLEK BİRLİKLERİNİN BÖLÜNMESİ AYRIŞMAYI GETİRECEK”

Diş Hekimleri Odası Başkanı Burak Saran, son günlerde en önemli gündemin kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının önündeki Türk ve Türkiye isimlerinin kaldırılması söylemlerinin olduğunu bildirdi. Saran, “Aslında bu söylemlerin basit bir isim tartışması olmadığını, kanunla kurulan meslek birliklerinin, birden fazla oda ve birliğinin önünün açılarak etkisizleştirilmeye çalışıldığını üzüntüyle izliyoruz. Ayrıca bu söylemlerin fikri demokratik bir seçenek ve hak olarak sunulması endişemizi daha da arttırıyor. Ülkemiz şartlarında seçenekli oda, mesleğimizde ayrışmayı getirecek. Bu ayrışma asla bilimsel temelli olmayacak. Bu ayrışmanın siyasi temelli olacağı bunun da etnik-milliyetçilik temelli, tarikat temelli meslek birliklerini doğuracağı tehlikesi mesleğimizi tehdit etmektedir.

Sonuç olarak, birden fazla oda; siyaseti bu kurumlardan ayırmak bir yana, mesleğimizi tam olarak siyasetin içine sürüklemenin önünü  açacaktır” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP