DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.120.6421.189

Eğitimciler aşı istedi

Yayınlanma Tarihi :

Eğitim-Sen Balıkesir Şube yönetimi tarafından Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında risk altındaki eğitimcilerin aşılanması istendi.

Basın açıklamasında konuşan Eğitim-Sen Balıkesir Şube Başkanı H. İbrahim Kilciler, Türkiye genelinde 2 Mart’tan itibaren normalleşmeye geçilmesinden bu yana geçen sürede Covid-19 vaka sayılarının iki kattan fazla arttığını söyledi.

Kilciler, “Salgının bu yayılımına karşın, aşının temini ve uygulaması konusunda da sağlıklı bir çalışmanın olmadığını görmekteyiz. Salgının hızla yayılması okulları, dolayısıyla eğitim ve bilim emekçilerini ve öğrencileri olumsuz etkiledi” dedi.

“AŞILAMA İÇİN CİDDİ ADIM ATILMADI”

Açıklamasında Eğitim-Sen’in eğitim kurumlarında gerekli tedbirlerin alınması ve eğitim emekçilerinin tamamının aşılanması yönündeki taleplerinin dikkate alınmadığını, okulların, gerekli önlemler tamamlanmadan açıldığını iddia eden Kilciler, “Eğitim-Sen olarak bugüne kadar yaptığımız bütün girişimler, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na acil aşılama ile ilgili olarak yaptığımız başvurulara verilen cevaplar, eğitim emekçilerinin aşılanmasına yönelik ciddi bir adımın atılmadığını ve buna dair sağlıklı bir planlamanın da olmadığını ortaya çıkarmıştır.

Covid-19 pandemisi kısıtlamalarının başladığı 11 Mart’tan bu yana sürdürülebilir, sağlıklı ve güvenli bir eğitim-öğretim ortamının oluşması için; yeni öğretmen atamasının yapılması, ek dersliklerin açılması, yardımcı personel istihdamının sağlanması, her okula bir sağlık personelinin atanması, her okula yeterli miktarda hijyen malzemesi gönderilmesi, ücretsiz maske dağıtılması, eğitime ek bütçe ayrılması ve 2021 bütçesinde eğitime ayrılan payın artırılması taleplerimizin hiç biri karşılanmadı” diye konuştu. Cengiz GÜNER

YORUM YAP