DOLAR28,9310% 0.02
EURO31,1894% 0.1
STERLIN36,3576% 0
FRANG33,0855% 0.08
ALTIN1.883,92% 0,00
BITCOIN1.273.547-0.543

EKK’da Ayvaz da Tunç da iddialı

Yayınlanma Tarihi :
EKK’da Ayvaz da Tunç da iddialı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin Pazar günü yapılacak seçimlerinde Başkan Erol Ayvaz ile Fırıncılar Odası Başkanı Niyazi Tunç yarışacak. Beş dönemdir kooperatif başkanlığını yapan Erol Ayvaz, “Seçimden şüphemiz yok. Ortaklarımızın güveni ile kazanırım” dedi. Başkan adayı Niyazi Tunç, “Kooperatifte metal yorgunluğu var. Merkezdeki 14 oda başkanı ile bu kararı aldık, esnafımızın desteği ile kazanacağız” diye konuştu.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin 21 Ocak Pazar günü Otel Basri’de yapılacak genel kurulunda bin 800 ortak yeni başkanı seçmek için sandığa gidecek. Kooperatif başkanlığı için yarışacak iki aday Erol Ayvaz ve Niyazi Tunç seçimden zaferle çıkacaklarını açıkladı.

AYVAZ: SEÇİMDEN ŞÜPHEMİZ YOK

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nde beş dönemdir başkanlık yapan Erol Ayvaz, pazar günü yapılacak seçimlerde şüphesinin olmadığını ve yeniden kazanacaklarını söyledi.

HABERCİ’ye konuşan Ayvaz, “Pazar günü yapılacak seçimde esnafın huzuruna çıkacağız ve her yıl olduğu gibi hesabımızı vereceğiz, önümüzdeki yılın çalışmalarını ortaklarımızla paylaşacağız. Ortaklarımıza daha iyi hizmet vermeye devam edeceğiz. Kooperatifimizin seçimlerinde bugüne kadar karşımıza rakip çıkmaması bize olan güvene dayalı. Ortaklarımızın bu güveni ile bu seçimde yine kazanırız. Sonucu ortaklar belirler. Aday olan arkadaşlara medeni cesaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Genel kurulumuzun esnafımıza yakışır şekilde geçmesini istiyoruz. Seçimden şüphemiz yok” dedi.

TUNÇ: 14 ODA BAŞKANI İLE YOLA ÇIKTIK

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan adayı Niyazi Tunç, merkezdeki 18 odadan 14’nün başkanıyla karar alarak aday olduğunu kaydetti.

Tunç, HABERCİ’ye şunları söyledi: “Kooperatifte 24 yıldır Erol başkan görev yapıyor. Başkanın şahsıyla, kişiliğiyle işimiz yok. Metal yorgunluğu olduğunu düşünüyoruz. Oda üyelerimiz kooperatiften kredi çekerken gayrimenkul ipoteği verdiği halde kefil isteniyor. Bu kefilliklerden dolayı esnafımız zorda kalıyor. Bankalardan ipotek ve şahsi imza karşılığı kefil olmadan kredi çekilirken Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ndeki bu uygulama esnafı zora sokuyor. Kooperatif yerine bankadan kredi çekmek zorunda kalan esnaf devlet desteğinden yararlanamıyor.

Oda üyelerimiz kooperatifte değişim istiyor. Kooperatifte önceden 3 bin 500 ortak vardı, Erol başkanın yönetim şeklinden dolayı Madeni Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi kuruldu. Merkezdeki en eski kooperatifimizin ortak sayısının düşmesi de metal yorgunluğunu gösteriyor. Göreve geldiğimizde esnaf sanatkarımızın kredi işlemlerini hızlandıracağız.” Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP