Yayınlanma Tarihi :

Hurma İçin Son Demler

Hurma İçin Son Demler

Alkanlar Manavda hurma çeşitleri Ramazan ayının sonuna doğru bitmeye başlıyor. 10 çeşit hurma sunan Ayşe Alkan “Hurma almak isteyenler için son demler” dedi.

Ramazan ayının vazgeçilmez tatlarından biri olan hurma yavaş yavaş tükenmeye başlıyor. Ayşe Alkan “Elimizde ballı Tunus hurması çeşitleri var açık ve paketli halde, İran yumuşak hurması, Kudüs hurması, Medine hurması çeşitleri, Mebrum hurması, hudri hurma ve sufi hurma gibi çeşitli hurmalarımız var ama Ramazan ayının sonuna doğru yaklaşıyoruz ve artık yeni ürün getirmeyeceğiz” dedi.

Hurma fiyatlarına değinen Ayşe Alkan, “100 TL’den başlayıp 360 TL’ ye kadar fiyatlarımız çıkıyor” diye belirtti. Hurma çeşitlerinden bahseden Alkan, “Medine hurma çeşidinden birini diyet hurma gibi düşünebilirsiniz biraz kurudur ve tadı azdır. 360 TL’ ye sattığımız mebrun hurması ise 1’nci kalitedir iki tane yeseniz başka istemezsiniz ve serttir uzun süre dayanır yıkanınca da yumuşar. Hudri hurmamız ise siyah renkte ve etli bir hurmadır mebrun hurması gibi dayanma süreside uzundur” dedi.

Ayşe Alkan, “Ramazan ayında hurma satışımız fazla oldu ve fiyat konusunda piyasaya göre uygun diyebilirim. Hatta mebrun hurmasını 480 TL’ye satan yerlerde var. Diyet hurmayı 90 TL’den satıyordum ve bitirdim, Ramazan ayının sonuna yaklaştığımız için getirmeyi düşünmüyorum. Hurma almak isteyenler için son demler” dedi.

Kaynak : Zeynep Gafarov

YORUM YAP