Yayınlanma Tarihi :

İnce Ailesi gelin aldı

İnce Ailesi gelin aldı

Balıkesir ‘damadı’ olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve Ülkü İnce’nin oğulları Salih Arda İnce, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Esma Işıklar’ın kızları İdil Göknil Işıklar ile yaşamını birleştirdi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı düğün tüm gün sürdü.

Balıkesir ‘damadı’ olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve Ülkü İnce’nin oğulları Salih Arda İnce ile İstanbul Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın kızı İdil Göknil Işıklar için Yalova’nın Elmalık Köyü’nde ‘Selanik usulü’ köy düğünü yapıldı. Elmalık Köyü’ndeki düğüne, siyaset, sanat ve iş dünyasından davetliler katıldı.

Cuma akşamı Silivri’de gelinin babası tarafından kıyılan nikahla ömür boyu mutluluğa ‘evet’ diyen ve büyük bölümü milletvekili veya belediye başkanı olan 20 ismin şahitliğini yaptığı çift için İnce’nin memleketi Yalova’nın Elmalık Köyü’nde köy düğünü düzenlendi. Köy meydanında başlayan ve tüm gün süren düğün damat tıraşı ile başladı.

Düğüne gelen konukları ise CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve eşi Ülkü İnce, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve eşi Esma Işıklar karşıladı. Köy meydanındaki çınar ağacının altında kurulan berber koltuğuna oturan damat İnce, tebrikleri kabul etti. Ardından berberi tarafından damat tıraşı yapılan İnce, halk oyunlarını izledi.

PROTOKOL HALAYI

Muharrem İnce, konukları karşıladıktan sonra zaman zaman halaya katılarak davul-zurna eşliğinde oyun oynadı. Damat İnce’nin başını çektiği halayda CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Levent Gök de yer aldı. Köy meydanındaki düğüne CHP eski genel başkanı Deniz Baykal, Adalet eski bakanı Seyfi Oktay, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, CHP milletvekilleri, belediye başkanları, sanatçı Suzan Kardeş ve Yalovalı işadamları katıldı.

DÜĞÜN GÜN BOYU SÜRDÜ

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin oğlu Salih Arda İnce ile Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın kızı İdil Göknil Işıklar’ın Yalova’nın Elmalık Köyü’nde gerçekleşen ve gün boyu süren köy düğünü Balkan türkülerinin sevilen sesi Suzan Kardeş’in konseriyle son buldu. Düğüne katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu düğün sonrası çifti tebrik ettikten sonra Ankara’ya gitmek için yola çıktı. Atilla KAYA

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP