Yayınlanma Tarihi :

Kadınlar üniversiteyle iş birliği başlattı

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir, Balıkesir Kadın Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileriyle oluşturdukları Kadın İnisiyatifi Grubu ile üçüncü toplantısını Balıkesir Üniversitesi’nde gerçekleştirdi. Aydemir, Balıkesir Üniversitesi ile iş birliği yaparak şehrin dinamitlerini hayata geçireceklerini söyledi.

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Pakize Mutlu Aydemir’in öncülüğünde kurulan Balıkesir Kadın İnisiyatifi Grubu üçüncü toplantısında Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlter Kuş’a misafir oldu. Milletvekili Aydemir ve Kadın İnisiyatifi Grubu, Balıkesir Üniversitesi ile iş birliği yaparak şehrin dinamitlerini hayata geçirecek.

“BALIKESİRİMİZİ GELECEĞE TAŞIYACAK PROJELER HAYATA GEÇİRİLECEK”

Balıkesir Üniversitesi’nde yapılan toplantıda Milletvekili Aydemir ve Kadın İnisiyatifi Grubu ile Rektör Prof. Dr. İlter Kuş, ortak çalışma grubu oluşturulması konusunda fikir birliğine vardı.

Gerçekleştirilen toplantıda gelecekteki projeler ve izlenecek yol haritası hakkında fikir alışverişinde bulunulduğunu belirten Milletvekili Aydemir “Balıkesir’imizi geleceğe hazırlayan, ülkemizin güzide şehirleri arasında ilk sıralara taşıyacak projelerimizi Balıkesir Üniversitesi Rektörümüz  İlter Kuş ile konuştuk. Balıkesir’imizi geleceğe hazırlayacak ve örnek bir şehir haline getirecek projeleri üniversiteli gençlerimiz ve akademisyenlerimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Hem Balıkesir’imiz gelişecek hem gençlerimiz okudukları şehrin ilerlemesine katkı sağlayacak” dedi.

“ÖNCE BALIKESİR ÖNCE GELECEK”

Kadınlara daha çok yer açmak amacıyla kurdukları Balıkesir Kadın İnisiyatif Grubunu  Balıkesirli Kadın Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcilerinin desteğiyle hayata geçirdiklerine dikkat çeken Aydemir  “Rektörümüzle Balıkesir’imizi ilgilendiren tüm konuları konuştuk. Balıkesir’imizi daha yüksek bir seviyeye getirmek ve bunu gerçekleştirirken de özellikle kadınlarımızın, kız öğrencilerimizin gerçekleştirmeyi planladığımız projelerimize daha çok omuz vermeleri gerektiğini bunun için Kadın İnisiyatifi Grubu’nu kurduğumuzu dile getirdik. Tüm çalışmalarımızı önce Balıkesir önce gelecek felsefesiyle hayata geçireceğiz. Rektörümüz Prof. Dr. İlter Kuş da bu konuda tüm yardımı yapacağını söyledi. Gerçekleştirdiğimiz bu toplantı ile Kadın İnisiyatifi Grubu ile Balıkesir Üniversitesi iş birliği başlamış oldu” dedi. Çiğdem AKBAY

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP