Yayınlanma Tarihi :

Kafaoğlu: Muhtarlar enerji kaynağımız

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ‘Muhtarlar Buluşması’nda 10 ilçeden 717 mahalle muhtarıyla bir araya geldi. Kafaoğlu, “Muhtarları sevmeyen, tecrübesinden faydalanmayan siyasetçi başarılı olamaz. Ben muhtarlarımızı bütün vitaminleri içeren multivitamine benzetiyorum, muhtarlardan enerji alıyorum” dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül, Karesi, Dursunbey, Kepsut, Bigadiç, Sındırgı, Balya, İvrindi, Susurluk ve Savaştepe’den 717 mahalle muhtarının katılımıyla ‘Muhtarlar Buluşması’ düzenledi.

Altıntaşlar Düğün Salonunda gerçekleştirilen toplantıda konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, mahalle muhtarlarının önemine dikkat çekti, muhtarları sevmeyen ve tecrübelerinden faydalanmayan siyasetçilerin başarılı olamayacağını söyledi.

Kafaoğlu, “Cumhurbaşkanımız muhtarlara önem veriyor, sürekli onlarla toplantılar yapıyor. Biz de her ay muhtarlarımızla buluşma yapacağız. Büyükşehir ve ilçe belediyelerimizle muhtarlarımızın mahalleleriyle ilgili sorunlarını, taleplerini çözmek istiyoruz. Şundan emin olsun asla yalan söylemiyoruz, samimiyiz, kimseyi atlatmıyoruz. Bütün imkanlarımızı zorluyoruz, çünkü Cumhurbaşkanımıza verilmiş sözümüz var. Hedef 30 Mart 2019. 15 Temmuz ülkeyi bölme, parçalama planıydı. Bizim 7.4’lük büyüme hızımızı çekemeyenler, Cumhurbaşkanımızı yok etmek için otele saldırdılar.

Kurucu Cumhurbaşkanımız Atatürk’ün ‘İlk hedef Akdeniz’ dediği gibi Cumhurbaşkanımız Suriye’de terör sorununu çözmek için ‘İlk hedef Afrin’ dedi. Eksikliklerimiz olabilir, tamamlarız ama bizim onurumuz, bayrağımız, ezanımız çok önemli. İlçeleri dolaştım, en büyük ihtiyacımız olan yol sorununu çözmek için 2 bin kilometre yol yapacağız. Sizlere her zaman kapımız açık. Aslanlar, ceylanlar dosttur kucağımızda bizim. Bir milyon 205 bin vatandaşımız kardeşimiz, hepsi bizim için aynı, hiç birinden vazgeçmeyeceğiz. Bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik” diye konuştu. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP