DOLAR27,2371% 0.11
EURO28,9103% -0.03
STERLIN33,2344% -0.34
FRANG30,0564% -0.02
ALTIN1.681,83% 0,43
BITCOIN726.0050.574

Kafaoğlu, YERSA’yı gezdi

Yayınlanma Tarihi :

Büyükşehir Belediye Başkanı Kafaoğlu, Kepsut’ta üretim yapan Yersa Sentetik Dokuma Fabrikasını ziyaret etti, fabrika sahibi Sırrı Yırcalı ve fabrika müdürü Tacettin Demirsu’dan bilgiler aldı, işçilerle birlikte yemek yedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu Yersa Sentetik Dokuma Fabrikası’nı ziyaret etti. İlk olarak fabrikayı gezen Kafaoğlu, fabrika sahibi Sırrı Yırcalı ve Fabrika Müdürü Tacettin Demirsu’dan bilgiler aldı, işçilerle yemekte sohbet etti.

“KEPSUT’TA CİDDİ İSTİHDAM OLUŞTURDUK”

Fabrika hakkında bilgiler veren Fabrika Müdürü Tacettin Demirsu, “Yersa Sentetik Dokuma Sanayi A.Ş. 1974 yılında Saraç Mahallesi’nde Elyaf Tesisi olarak imalata başladı 1985 yılında küçük çuval imalatı ile ambalaj sektörüne girdi ve 1980’li yılların sonunda Big-Bag çuval ihracatı yapmaya başladı ve halen devam ediyor. Tesisimizde 350 mavi artı beyaz yaka çalışanımız var, aylık bin ton kapasitemiz var, bunun yaklaşık yüzde 75’ni ihracat ediyoruz. Kepsut bölgemizde ve çevresinde ciddi derecede istihdam oluşturduk” dedi.

“ÇALIŞANLARIMIZ SARAÇ’TAN”

Fabrika sahibi Sırrı Yırcalı ise; “Yersa şirketinin bölgeye has özelliği var. Fabrikada çalışanların büyük bölümü yakın olan Saraç Mahallesi’nden. Türkiye’de yerleşim bölgesi ile şirketin bu kadar uzun süre devam eden bir kuvvetli ilişkisi yok. Ziyaretlerinden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“SEKTÖRÜNDE İLK 4’DE OLMASI GÜZEL”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Yırcalı Ailesine ait olan Yersa’yı ziyaret ettik. Fabrikayı görünce gurur duydum. Fabrikanın kendi bölgemizde olması ve Türkiye’de sektöründe ilk 4’de olması güzel bir şey. Bu haklı gururu duyuramıyoruz. Yırcalı Ailesini de kutluyorum. Genelde fabrikalar işçilerini farklı yerlerden getirirler ancak Yersa’da farklı uygulama oluyor ve civardaki mahalleden istihdam oluşturuldular. Saraç Mahallesi Yersa’yı sahiplenmiş, yüzlerce vatandaşımız buradan ekmek yiyor. İhracatta Yersa ülkemizde ciddi katkı sağlıyor. Balıkesir, Marmara ve Ege Bölgesi arasında odak şehir oldu. İstanbul ve İzmir otoyolu Balıkesir’den geçecek. Devlet Demir Yollarımız var, Bandırma limanımız var. Avantajlarımızı iyi kullanıp Balıkesir’i iyi tanıtmamız lazım. Balıkesir’i plakası gibi ilk 10 il arasına girmesini sağlamak. 2023, 2053, 2071 hedeflerine ulaşmak için çalışacağız. Özel sektörün önünü açacak her çalışmaya katkı sağlarız. Balıkesir’de taş üstüne taş koyanın yanında oluruz. Hedefimiz daha mutlu, daha huzurlu bir Balıkesir, sağlık gıdalar üreten, sağlıklı yaşam alanları olan bir Balıkesir” dedi. Mustafa ATİK

YORUM YAP