Yayınlanma Tarihi :

Kaldırım işgallerine izin yok

Kaldırım işgallerine izin yok

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaldırımları işgal eden işyerlerinin tabela ve diğer malzemelerini yaptığı operasyon ile topladı.

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kamuya ait halkın ortak kullanım alanlarının işgal edilmesini önlemek amacıyla alınan 547 sayılı meclis kararı uyarınca harekete geçti.

Vatandaşlardan gelen şikâyetlerinde artması üzerine hareke geçen zabıta ekipleri çıkardıkları fazla mallar ve tabelalar nedeniyle yürünmez hal alan kaldırımlardaki işgal malzemelerini topladı.

Edremit ilçe merkezinde yoğun olarak kullanılan çarşı bölgesinde İnönü Caddesi, Gazi Caddesi, Ulugaraj Caddesi, Atatürk Caddesi, Üçgen Park Mevkii’nde zabıta ekipleri tarafından kaldırımları işgal eden tabela, gereksiz malzeme ve reklam levhalarını toplandı. Lokanta kahvehane gibi işyerlerinin masa ve sandalyeleri de kaldırıldı.

Kaldırım işgallerine karşı gerekli yasal işlemlerin yapıldığını ifade eden Zabıta Müdürü Metin İlhan, kaldırım işgallerinin önlenmesi için öncelikle tebligat verilerek işgallerin sona erdirilmesi için süre verildiğini, verilen süre sonunda işlem yapıldığını belirterek, “Esnafları mağdur etmek gibi bir amacımız yok. Her işyerinin, esnafımızın kendi sınırları içerisinde ve belirlenen alanlar içerisinde hareket etmesini, başka mağduriyetler yaratmamasını istiyoruz. Bazı işyerlerinin yayaların ortak kullanım alanı olan kaldırımların neredeyse tamamını malzemeleri ile kapatıyorlardı. Özellikle engelli ve yaşlı vatandaşlarımız çok zorlanıyorlardı. Gelen şikâyetler ve 547 sayılı meclis kararı doğrultusunda ilgili yasalar uyarınca böyle bir işlem yaptık. Kaldırımların işgal edilmesine müsaade etmeyeceğiz. Toplanan malzemeleri de gerekli yasal işlemler yapıldıktan sonra geri vereceğiz” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP