DOLAR 31,1456 % -0.01
EURO 33,8448 % 0.03
STERLIN 39,6095 % 0.16
FRANG 35,4420 % 0.06
ALTIN 2.033,87 % 0,04
BITCOIN 1.779.779 4.18
Yayınlanma Tarihi :

Karesi, ramazan değerlerini yaşatıyor

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Karesi Muhtarlar Derneği’nde Ramazan ayı boyunca Ramazan’ın kültürü ve değerini yaşatarak davul çalacak davulcularla bir araya gelerek tanıtıcı kimlik kartlarını dağıttı.

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Karesi Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Aygül’ün hazır bulunduğu toplantıda ilk olarak söz alan Karesi Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Aygül, “Rahmet ayı olan ramazana rabbim bizleri eriştirdi. İnşallah layıkıyla idrak etmeyi bizlere nasip eder. Karesi Belediyesi’yle birlikte yapmış olduğumuz çalışmada Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, ramazanda davul çalma vazifesini bizlere vermiştir. Biz de bunu layıkıyla yerine getirip başkanımızla birlikte ramazan davulcusu arkadaşlarımızı sizlerin vesilesiyle Balıkesir halkına duyurmuş olacağız” dedi.

“KÜLTÜRE ÖNEM VEREN ŞEHİR”

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yaptığı konuşmada, Karesi Belediyesi olarak gelenek ve görenekler konusunda hassas oldukları konuların devam etmesiyle ilgili hassas olduklarını vurgulayarak, “Biz kültürüne önem veren bir şehiriz. Yerel yöneticiler olarak ramazan davulu geleneğimizin devamı için her şeyi daha önceden planladığımız gibi burada da Karesi Muhtarlar Derneğimizle davulcularımız güzel bir anlaşma çerçevesi içerisinde resmi müsaadelerini de vererek uyum içerisinde çalışacağız.

Biliyoruz, ramazan ayı içerisinde üniversite sınavları var, farklı öğrencilerimizin hassasiyetleri var, o günleri de dikkate alarak hem geleneklerimizi yaşatıp hem de modern hayatın kurallarına da uyarak öğrencilerimizin çalışmalarını negatif yönde etkileyecek bir şeye mazeret vermeyecek şekilde muhtarlarımızın her şeyi planlı ve düzenli bir şekilde yaparak ramazan ayında davul geleneğimizin devamı için takipçisi olacaklarından eminiz. Ben tüm davulcu arkadaşlara sağlık ve sıhhat diliyorum. Çünkü gerçekten güzel ve tarihi bir görevin devamlılığını sağlıyorlar. Allah onlardan razı olsun, şehrimizde huzurlu, mutlu bir ramazan ayı geçirmek dileğiyle hayırlı olsun” dedi. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP