DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN750.7901.008

Karesi’de gelenek yaşatılıyor

Yayınlanma Tarihi :

11 ayın sultanı Ramazan ayı bu yılda Karesi’de geleneklere uygun olarak yaşatılıyor. Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, ilçede yaşayan halkın sosyal refahını ve şehrin fiziki şartlarını yükseltmek için Ramazan ayında da gece gündüz çalışıyor.

Yılmaz, ekibiyle beraber Ramazan ayında kurduğu gönül sofraları, Karesi Bedesteni, 1.Sakarya Mahallesi’nde Karesi Park’ta birbirinden güzel etkinliklerle halka unutulmaz bir Ramazan ayı yaşatıyor, sokaklarda halkla kucaklaşıyor. Gündüzleri de Fen İşleri, Park ve Bahçeler müdürlüklerinin çalışmalarını yakından takip ediyor. Yılmaz, iftar saatinde de mahallelerde kurulan aile iftarlarına katılıp vatandaşlarla sohbet ediyor.

HALK ETKİNLİKLERDE KAYNAŞIYOR

Karesi Bedesten Alanı, Karesi Park, Şehitlik Parkı’nda Hacivat ve Karagöz, Kur’an-ı Kerim Tilaveti, Ömer Faruk Özcan konseri, Semazen Ekibi, Ramazan Şekeri gibi birbirinden farklı etkinlikler düzenleniyor, TOKİ Yeni Mahallede’de her gün gönül sofraları kuruluyor.

“On bir ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerife ulaşmanın heyecan ve mutluluğunu hep birlikte idrak ediyoruz” diyen Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şunları söyledi: “Karesi halkının kaynaşması ve birbirine hoşgörü ile yaklaşmasını sağlayacak bir takım etkinlikler düzenliyoruz. İftar sofralarını çadırdan çıkartıp tüm halkımızın yararlanabileceği, komşuluk duygularını pekiştirebileceği mahalle iftarları haline dönüştürdük. Mahalle iftarlarımızın yanı sıra vatandaşlarımızın çarşı merkezde, sahura kadar vakit geçirmelerini sağlayacak sohbet, Kuran-ı Kerim tilaveti gibi birçok program düzenliyoruz.” Çiğdem AKBAY 

YORUM YAP