DOLAR28,9314% 0.05
EURO31,2125% 0.17
STERLIN36,3390% 0
FRANG33,0531% 0.03
ALTIN1.884,39% 0,03
BITCOIN1.281.9331.285

Karesili kadınlar pedal çevirdi

Yayınlanma Tarihi :

Karesi Kent Konseyi ve BABİSD işbirliğinde ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla Karesili kadınlar “Kadınların olduğu yerde huzur ve güzellik vardır” diyerek pedal bastı.

Karesi Kent Konseyi, Balıkesir Bisikletliler Derneği (BABİSD) işbirliği ve Karesi Belediyesi’nin de destekleriyle ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla Karesili kadınlar belediye önünde pedala basarak, ‘Karesi Bisiklet Turu’ etkinliğini başlattı.

Bisiklet turuna 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan’ın eşi Melek Turan, Balıkesir Bisikletliler Derneği Başkanı Ayhan Kaynak ve Karesi Kent Konseyi üyeleri katıldı.

‘Karesi Bisiklet Turu’ kapsamında bir araya gelen onlarca kadın, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması, kadına karşı şiddet olaylarının son bulmasına dikkat çekmek için kent turu attı. Kadınlar, şehir turu yaptıktan sonra Kuva-yi Milliye Müzesi Devlet Güzel Sanatlar Galerisi önünde turu sonlandırdı.

“KADINLARIMIZ AĞLAMASIN”

Bisikletin yaşamın bir parçası olduğuna dikkat çeken bisiklet sürücü Nurtaç Uzun, kadınların korkmadan çekinmeden yollarda olması gerektiğini söyledi.

Uzun, “Bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması, kadına karşı şiddet olaylarının son bulmasına vurgu yapmak için buradayız. Güzel ülkemizin kadınlarının ağlamasını istemiyoruz” dedi. İmran YOLAÇ

YORUM YAP