DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.951.430 0.813
Yayınlanma Tarihi :

Kasaplar Odası’nda Sarıoğlu güven tazeledi

 

Kasaplar Esnaf Odası’nın genel kurulunda seçimlere tek liste ile giren Başkan Galip Sarıoğlu güven tazeledi.

Kasaplar Esnaf Odası’nın Hasanbaba Çarşısı’ndaki Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği Salonu’nda yapılan genel kurulunda Divan Başkanlığını Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem yaptı.

Genel kurulda seçimlere tek aday olarak giren Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Galip Sarıoğlu yeniden başkanlığa seçildi. Genel kurulda konuşan Başkan Sarıoğlu, “Geride bıraktığımız 4 yılda üyelerimizi her platformda savunarak temsil ettik. 2016 yılı Temmuz ayında mezbahamız kapanmıştı ve mağdur olmuştuk. Büyükşehir  Belediyesi ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile görüşerek en kısa zamanda mezbahanın açılışını gerçekleştirdik. Kapanan mezbahanelerden tekrar açılan üç mezbahane vardı bunlardan biri bizim mezbahanemizdi. Kırmızı et üretiminde geçmişten gelen ve çözülemeyen yapısal sorunlar bulunuyor. Süt sığırcılığındaki istikrarsızlık, çayır ve meraların kalmaması, aile işletmeciliğinin kan kaybetmesi besi danasının sayısının azalması, yem fiyatlarının yüksekliği, süt fiyatlarının ucuzluğu, Türkiye’ye özgü etçi sığır ırkının bulunmaması, hayvan ve verim kayıpları, maliyet yüksekliği hayvan sıkıntısı yaşatıyor. Perakende et satışlarında KDV oranı yüzde 1’e indirilmeli” dedi.

Tek lise ile yapılan seçimlerde Galip Sarıoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Nuri Kaya, Ramazan Türkmen, Ramazan Demirtaş, Raşit Kuterler, Hasan Kurt, Nihat Gökkaya.

Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP