Yayınlanma Tarihi :

Katliamı anlattı!

Havran’da sevdiği kızın ailesinden üç kişiyi öldürüp, 4 kişiyi de yaralayan ve yaptığı katliamı sosyal medyadan canlı olarak yayınlayan A.S., ifadesinde eve Gülşen’i istemeye gittiğini söyledi. A.S. “Gülşen ile iki yıldır gönül ilişkimiz vardı. Bir yıl önce kaçırmak istedim benimle gelmedi. Gülşen’i istemek için gitmiştim. Annesi gelmemi istemeyince silah ateş aldı. Annesini, Gülşen’i ve kardeşlerini nasıl vurduğumu hatırlamıyorum, pişmanım” dedi.

Havran’da iddiasına göre sevdiği Gülşen Çetinkaya ile evlenmelerine izin verilmeyince iki tüfekle evlerine girerek katliam yapan, anne Melike Çetinkaya, kardeşleri Ebru ve Tuncay’ı öldürüp, Gülşen Çetinkaya, kardeşi Yasin ve komşuları Bayram ve oğlu Murat Eren’i yaralayan, olayı canlı olarak sosyal medya hesabından paylaşan A.S.’nin ifadesinde söyledikleri ortaya çıktı.

Zorunlu müdafi Avukat Dilek Çağan ile ifade veren A.S. şunları anlattı: “Gülşen ile iki yıldır gönül ilişkimiz vardı. Ailesi ilişkimizi kabul etmedi. Evlenmemize izin vermediler. 9 ay önce Gülşen’i kaçırmak istedim ama benimle gelmek istemedi. Olay Edremit Jandarmaya intikal etti, o tarihten sonra Gülşen’le hiç görüşmedim.”

“OLAY GÜNÜ İSTEMEYE GİTMİŞTİM, ANNESİ GELME DEYİNCE SİLAH ATEŞ ALDI”

Evlenmelerine izin vermedikleri iddiasıyla sevdiği kızın annesini, iki kardeşini öldüren, sevdiği kızla küçük kardeşi ağır olmak üzere iki komşusunu da yaralayan A.S. ifadesinde korkunç dakikaları şöyle anlattı: “Ben olay günü eve Gülşen’i isteme amacıyla gitmiştim. Annesi gelmemi istemedi. O arada silahım ateş aldı. Nasıl olduğunu hatırlamıyorum. Annesi ve iki kardeşini nasıl vurdum hatırlamıyorum. Gülşen’i de vurduğumu hatırlamıyorum. Evden uzaklaşmaya çalışırken aşağıdaki evden silah sesleri duydum oraya doğru ateş ettim. Sonra hızla uzaklaştım. Pişman oldum. Jandarma ile görüştüm teslim olmak istediğimi söyleyince gelip beni aldılar. Sosyal medyada yayın yaptığımı da hatırlamıyorum, olayın vehametiyle yapmış olabilirim, pişmanım.” Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP