Yayınlanma Tarihi :

Kent Konseyi’nde Hasan Metin dönemi

Burhaniye’de yerel seçimlerin yapılmasının ardından ilk üç ay içerisinde işlerlik kazanması gereken Kent Konseyi genel kurulu yapıldı.

Kent Konseyi’nde Hasan Metin dönemi

Burhaniye’de yerel seçimlerin yapılmasının ardından ilk üç ay içerisinde işlerlik kazanması gereken Kent Konseyi genel kurulu yapıldı. Kent Konseyi’nde Başkanlığa Hasan Metin seçildi.

Belediye Meclis salonunda yapılan Kent Konseyi genel kurulunda seçime tek liste ile gidildi. Genel kurulda Divan başkanlığına Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler yaptı.

Belediye Başkanı Deveciler, Kent Konseyinin seçimlerin yapılmasının ardından üç ay içerisinde yeni yönetiminin belirlenmesi gerektiği söyledi. 2+3 yıl olarak yapılan seçimlerin yerel yönetimler için önemli olduğunun altını çizdi.

Burhaniye kent Konseyinin 2007 yılında kurulduğu ve kurulduğu zamandan itibaren bugüne kadar özellikle 2009 yılından sonra aktif olarak çalıştığını söyleyen Deveciler, geçen 5 yılda kent konseyi yönetim ve üyelerinin üstlendiği bu görevi layığı ile yerine getirdiklerini belirtti.

Deveciler, “Eski yönetimin görevi sona ermiş olmadı. Aksine nefes aldığımız bu kenti çağdaş bir kent seviyesine çıkarmakta her bir üyenin ve her bir vatandaşın sorumluluğunda. Seçilen yeni yönetimin yükü her zamankinden daha ağır olacak. Bu kenti hep birlikte güzelleştirecek ve hep birlikte yöneteceğiz” dedi.

Kent Konseyi Başkanı Hasan Metin ise yaptığı konuşmada, “29 Mart yerel seçimlerinde belediyemizi beş yıl daha yönetmek için halkımız Ali Kemal Deveciler ve yönetimine bir kez daha yetki verdi. Bu yetkiyi daha önceki dönemde de olduğu gibi kentimizin temel ihtiyaçlarını, hemşerilerimizin taleplerini, çağın ve içinde bulunduğumuz ekonomik şartların gerekliliklerini ön planda tutarak, kentimiz çağdaş, huzurlu, temiz ve düzenli bir kent haline getirmek için çalışacağı konusunda inancımız tamdır. Bunun kanıtı halkımızın bir kez daha kenti idare etme yetkisini Başkanımız Ali Kemal Deveciler ve ekibine emanet etmesidir” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : Basın Bülteni

YORUM YAP