Yayınlanma Tarihi :

Kepsut’ta doğalgaz çalışmaları başlıyor

Kepsut Belediyesi ve Balıkesir Doğalgaz (AKSA) arasında imzalanan protokolle Kepsut’a doğalgaz getirilmesi için ilçe merkezinde kullanılacak olan boruların bir kısmı Kapalı Pazar yerinin arkasındaki alana getirildi.

Mart ayı sonu itibari ile kazı çalışmaları başlayarak kış aylarında ilçede doğal gaz kullanımı başlaması planlanan proje hakkında konuşan Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul, “Kepsut için çalışmaya devam ediyoruz ve verdiğimiz sözleri bir bir yerine getiriyoruz. Verdiğimiz sözlerden biri olan Dogalgazı ilçemiz halkının kullanımına sunuyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bununla birlikte doğalgaz yer altından geçmek zorunda. Dolayısıyla asfalt, parke ne varsa bir çok bölgede bu çalışmalar halkımızı bir ölçüde rahatsız edecek. Bir taraftan nimetlere sevinirken, diğer tarafta bunun külfetleri altında zaman zaman zorlanacağız. Halkımızdan vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyorum” dedi.

Doğalgaz borularının getirildiği alanda çalışmaları izleyen Kepsut Belediye Başkan Yardımcısı Feyzullah Uygur da; “İlçemiz güzel bir proje daha kazandı. Doğalgaz ile ilçemizde olumlu bir çok gelişmede beraberinde gelecek. Isınma maliyetleri azalacak, hava kirliliği azalacak ve daha yaşanılabilir bir Kepsut olacak. İlçemize şimdiden hayırlı olsun” diye konuştu. Muzaffer KARAKOYUN

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP