Yayınlanma Tarihi :

Kepsut’ta muhtar zirvesi

Vali Ersin Yazıcı, Kepsut’ta muhtarlarla bir araya geldi, sorun ve taleplerini dinledi. Yazıcı, “Muhtarların üzerinde çok önemli bir sorumluluk var. O sorumluluğu lütfen hiç unutmayınız. Halkın tüm dertleriyle dertlenmek, onlara aracı olmak birinci vazifeniz” dedi.

Vali Ersin Yazıcı, Kepsut’ta muhtarlarla yaptığı toplantıda düzenli olarak ildeki muhtarlarla bir araya geldiklerini, bu toplantıları önemsediklerini söyledi. Yazıcı, muhtarların dile getirdikleri istek, talep ve sorunlarını dinleyerek çözüm üretmek amacını taşıdığını ifade etti.

“O SORUMLULUĞU LÜTFEN HİÇ UNUTMAYINIZ”

Vali Yazıcı, muhtarların üzerinde çok önemli bir sorumluluk olduğunu belirterek, “O sorumluluğu lütfen hiç unutmayınız. Mutlaka unutmuyorsunuzdur. Halkın tüm dertleriyle dertlenmek, onlara aracı olmak birinci vazifeniz” dedi.

Muhtarların taleplerinin şahsi değil, vatandaşların talepleri olduğuna işaret eden Vali Yazıcı, bu nedenle daire müdürlerinin, kurumlara muhtarlar tarafından iletilen talepleri öncelikli olarak ele almaları gerektiğinin altını çizdi.

Valilik ve Kaymakamlık olarak muhtarların her zaman yanında olduklarını, vatandaşlara verilen hizmetlerin daha iyi bir noktaya ulaşması için ortak çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Vali Ersin Yazıcı, “Biz konuşmaya değil, daha ziyade sizleri dinlemeye geldik. Seçilmiş olduğunuz mahallelerinizde birer kamu, devlet temsilcisisiniz. İnsan odaklı çalışmalıyız. Halkın dertleriyle dertlenin.Yapmış olduğunuz çalışmaları vatandaşla paylaşmalı hatta karar sürecine de katmalısınız. Vatandaşlarımız, yaşadıkları mahallelerdeki sorunlarını sizler aracılığıyla dile getiriyor, kamu kurum ve kuruluşları olarak bizler de bu sorunları çözmek için ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde titiz çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Özellikle muhtar arkadaşlarımızdan talebim, eğitim ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız konusundaki hassasiyetin en üst noktaya taşınmasıdır. İlçemizde kamu hizmetlerinin etkin, adil ve verimli şekilde sürdürülmesi için gösterdiğiniz işbirliği, yardım ve gayretlere teşekkür ediyorum. Vatandaşımızın kamu hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanması için bütün kurumlarımız işbirliği içinde ve yoğun bir çaba sarf ediyor. Bu anlayışı koruduğumuz sürece üstesinden gelinemeyecek sorun yoktur” dedi.

“İNSANLARIN TEVECCÜHÜNÜ KAZANMAK KADAR GÜZEL BİR ŞEY YOK”

Muhtarların önemli bir görev yaptığını dile getiren Yazıcı, “Bizim görevimiz zor durumdaki vatandaşlarımıza devletin merhamet elini uzatmaktır. Bana göre sizin de öncelikli vazifeniz bu olmalıdır. Bunun dışında diğer talepleri de ilgililere iletmelisiniz. İnsanların teveccühünü kazanmak kadar dünyada güzel bir şey yok. Vazife yaptığınız mahallelerimizdeki vatandaşlarımızın her birine selamlarımızı iletmenizi sizlerden rica ediyorum” diye konuştu.

SORUNLARI TEK TEK DİNLEDİ, NOT ALDI

Muhtarların sorunlarını tek tek dinleyen Vali Ersin Yazıcı, sorunları not alarak çözüm noktasında ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Muhtarlar, birebir çözüm bulma noktasında toplantının çok faydalı geçtiğini belirtip Vali Yazıcı’ya toplantının düzenlenmesinden dolayı memnuniyetlerini ifade ederek teşekkür etti.

Muhtarların talep ve sorunlarına çözüm üretmek amacıyla Kepsut’ta düzenlenen toplantıya Kepsut Kaymakamı Murat Atıcı, Kepsut Belediye Başkanı İsmail Cankul ve daire amirleri katıldı. Muzaffer KARAKOYUN

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP