Yayınlanma Tarihi :

Kiraz Sezonu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Balıkesir çarşısında kiraz sezonu tüm hızıyla devam ederken, seyyar satıcılar da tezgahlarını kurmuş durumda.

Kiraz Sezonu Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Balıkesir çarşısında kiraz sezonu tüm hızıyla devam ederken, seyyar satıcılar da tezgahlarını kurmuş durumda. Çarşıda kiraz satan seyyar satıcılar, bu yıl kirazın kilosunu 75 TL’den satışa sunuyor.

Balıkesir’in verimli topraklarında yetişen taze ve lezzetli kirazlar, seyyar satıcılar tarafından çarşıya getirilerek halkın beğenisine sunuluyor. Çarşıdaki seyyar satıcılardan biri, “Bu yıl kirazlarımız oldukça kaliteli ve lezzetli. Vatandaşlarımızın ilgisi de yoğun. Kirazın kilosunu 75 TL’den satıyoruz ve bu fiyata rağmen talep oldukça yüksek” dedi.

Vatandaşlar, taze kirazlara büyük ilgi gösteriyor. Kirazın hem sağlıklı bir meyve olması hem de yaz aylarının vazgeçilmez lezzetlerinden biri olması, satışların artmasına katkı sağlıyor. Kiraz almak için çarşıya gelen bir müşteri, “Kirazı çok seviyoruz. Hem sağlıklı hem de yaz aylarında serinletici bir meyve. Fiyatı biraz yüksek olsa da kaliteli ve lezzetli olduğu için alıyoruz” ifadelerini kullandı.

Balıkesir çarşısında kiraz satan seyyar satıcılar, günlük olarak taze kiraz getirmeye özen gösteriyor. Kirazların tarladan toplandıktan sonra kısa sürede tüketiciye ulaştırılması, meyvenin tazeliğini ve lezzetini korumasını sağlıyor.

Kaynak : Zeynep Gafarov

YORUM YAP