Yayınlanma Tarihi :

LİMAK Balıkesir bilgi şampiyonu

Dört bin çimento çalışanı iş sağlığı ve güveliği alanında en başarılı ekip olmak için yarıştı. ÇEİS iş sağlığı ve güvenliği bilgi yarışmasının kazananı Limak Balıkesir Fabrikası oldu.

Türk çimento sektörünün yüzde 95’ni temsil eden Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası’nın (ÇEİS), üye şirketlerinin fabrikalarındaki çalışanların, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki bilgi seviyesini ölçmek amacıyla düzenlediği yarışma sona erdi.

2014 yılından bu yana çeşitli temalarla ‘28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nü kutlayan ÇEİS, bu sene ‘Bilgimle Güvendeyim’ sloganıyla, iş sağlığı ve güvenliği konulu bir bilgi yarışması düzenledi. ÇEİS üyesi şirketlerin fabrikalardaki çalışanların, iş sağlığı ve güvenliği alanındaki bilgi ve bilinç seviyelerinin ölçülmesi ile mevcut bilgilerinin pekiştirilmesinin yanı sıra, çalışanların eksik olduğu konuları tespit etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya yaklaşık 4 bin kişi başvurdu.

Nisan ayı boyunca iş sağlığı ve güveliği alanında en başarılı ekip olmak için yarışan çimento sektörü çalışanları, 27 Nisan Cuma günü, Çimento Sektörü İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Merkezi’nde yarışmanın final müsabakasını gerçekleştirdi.

Edirne’den Kars’a kadar uzanan üye şirketlerinin fabrikalarındaki çalışanların iş sağlığı ve güvenliği alanındaki bilgi seviyesini ölçmek amacıyla düzenlenen ‘Bilgimle Güvendeyim’ sloganlı yarışmanın birincisi Limak Balıkesir Fabrikası oldu. Birinci olan Limak Balıkesir Fabrikası takımındaki yarışmacılara tablet bilgisayar hediye edildi. Yarışmanın ikincisi ise Votorantim Samsun takımı oldu, yarışmacılara kol saati verildi. Üçüncü olan OYAK Bolu takımındaki yarışmacılara ise akıllı bileklik hediye edildi.

ÇİMENTO SEKTÖRÜ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNDE PARMAKLA GÖSTERİLİYOR

Çimento sektöründe iş sağlığı ve güvenliği konulu bir bilgi yarışmasının ilk defa Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası tarafından düzenlendiğini belirten ÇEİS Genel Sekreteri Dr. H. Serdar Şardan , sendikanın iş sağlığı ve güvenliği alanında yapmayı planladığı çalışmalardan şöyle söz etti:

“17 bin kişinin çalıştığı sektörümüz için büyük önem atfeden 28 Nisan Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nü bu sene bir bilgi yarışması ile kutladık. Bu bilgi yarışmasıyla hem çalışanlarımızın bilgisini tazeledik, hem de yarışma esnasında toparlanan verilerle daha fazla iyileştirebileceğimiz alanları tespit ettik. İlerleyen dönemlerde hayata geçireceğimiz iş sağlığı ve güvenliği alanındaki yatırım ve çalışmalarımızı bu hususları dikkate alarak planlayacağız. Ayrıca, yarışma heyecanı ile yakalanan sinerji, çalışanların takım olma bilincinin gelişimine ve İSG farkındalığının artmasına katkı sağladı. Gururla belirtmek isterim ki, iş sağlığı ve güvenliğinde şu anda bile parmakla gösterilen bir sektörüz. Üye şirketlerimiz arasında kazasız iş günü sayısı 1000’lere ulaşan fabrikalarımız var. Yürüttüğümüz her çalışma, bu sayıları tüm fabrikalarımızda mümkün olduğunca yükseltmek amacını taşıyor. Sıfır iş kazası hedefimiz doğrultusunda, iş sağlığı ve güvenliğinde en iyi olana kadar bu alana yatırım yapmaya devam edeceğiz.” (Haber Merkezi)

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP