DOLAR 31,1523 % 0.02
EURO 33,8250 % 0.01
STERLIN 39,5713 % 0.11
FRANG 35,4527 % 0.09
ALTIN 2.033,96 % 0,05
BITCOIN 1.782.110 4.503
Yayınlanma Tarihi :

Motorcular bilgilendi

10Riders Balıkesir Motosiklet Spor Kulübü Derneği organizasyonu ile motosiklet kullanıcılarına 3 gün süren İleri ve Güvenli Sürüş Eğitimi verildi. MT Motorcycle Training eğitmenleri Murat Ozan ve Tugbay Ant, 10Riders daveti ile Balıkesir motosiklet kullanıcılarına ileri ve güvenli sürüş eğitimi verdi. Teori, kapalı alan kontrol ve gözlemli yol çalışmalarını kapsayan etkinliğe katılan sürücüler teori eğitiminde aldıkları hayat kurtaran bilgileri, uygulamalı olarak pekiştirme fırsatı yakaladı.

İlk gün 10Riders kulüp evinde Road Craft Sisteminin detaylarının görsel efektler kullanılarak teorik olarak anlatıldığı interaktif bir seminer yapıldı. İkinci gün ise usta gözlemciler eşliğinde yapılan trafiğe kapalı alan hakimiyet etkinliğinde motosiklet hakimiyet, teknik kontrol, panik fren, yavaş sürüş, slalom, engelden kaçış ve dönüş çalışmaları yapıldı.  Üçüncü ve son gün ise güvenli, eğitime katılan sürücüler usta gözlemciler eşliğinde sistemli, akıcı ve koşullara göre uygun hızları seçebileceği bir sürüş sistemini öğrendi.

MT Motorcycle Training etkinliğe katılan sürücülere Motosiklet Yol Sanatı Kitabı ışığında, ADAC ve IAM standartlarında bir eğitim sundu.3 günlük etkinlik sonunda başarılı olanlara katılım sertifikaları verildi. 10Riders başkanı Özgür Candar, “Bizler motosiklet kullanmayı seviyoruz ve çok uzun süreler bu keyfi almak istiyoruz. Biliyoruz ki motosiklet kullanmak bir sistem işi. Bu sistemi doğru ve işin ehli kişilerden öğrenmek şart. Bu anlamda değerli hocalarımıza ne kadar teşekkür etsek az. Bizleri kırmayıp İzmir’den gelerek, üyelerimizin daha güvenli motosiklet kullanma konusunda bilinçlenmelerine büyük katkı sağladılar. Çok faydalı 3 gün geçirdik. Farkındalığımız arttı. Etkinliğe katılan tüm üyelerimize de bu konuya verdikleri önem için ayrıca teşekkür ederiz” dedi. Orhan KÖKEN

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP