Yayınlanma Tarihi :

Muhtarlar iftarda protokolü ağırladı

Vali Ersin Yazıcı, Karesi Muhtarlar Derneği’nin düzenlediği iftara katıldı. İftara Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir, Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Deneği Şube Başkanı Tuncay Yıldız, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Karesi Muhtarlar Derneği Başkanı Mustafa Aygül, “Bu iftar programı muhtarların birlik içinde hareket ettiğinin en güzel örneği. Muhtarlar Derneği olarak vermiş olduğumuz iftara katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

“HER AKŞAM BALIKESİR’İN FARKLI BİR KESİMİ İLE BİR ARAYA GELİYORUZ”

Mübarek Ramazan ayında birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının zirve yaptığını belirten Vali Ersin Yazıcı ise; iftarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

On bir ayın sultanı Ramazan ayında halk ile bütünleşmenin duyguların en iyisi olduğunu belirten Vali Yazıcı, “Mübarek Ramazan ayı münasebetiyle her akşam Balıkesir’in farklı bir kesimi ile bir araya gelmeye gayret gösteriyoruz. Bugün de Karesi Muhtarlar Derneğimizin düzenlediği iftara katıldık. Ramazan bereketi, birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendiriyor. Balıkesir’de iftar geleneğimizi mümkün mertebe toplumun her kesimine hitap edecek şekilde organizasyonlarla valiliğimiz, belediyelerimiz ve sivil toplum kuruluşlarımız sürdürüyorlar.

Bu Ramazan gününde bizimle aynı sofrayı paylaştığınız ve burada olduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Bu vesileyle yaklaşmakta olan bayramınızı da şimdiden tebrik ediyorum. Ev sahipliğinizden ve bu güzel organizasyondan dolayı çok teşekkür ediyorum.

Muhtarlarımız vatandaşlarımızın sorunları ile birebir ilgilenen, halkımızın her zaman rahatlıkla ulaşabildiği yetkililerdir. Bu anlamda sizin çalışmalarınızın bizim için çok büyük kıymeti var. Sizler devletle millet arasında, mahallelerde yaşayan vatandaşlarımız arasındaki en yakın köprüsünüz” diye konuştu. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP