Yayınlanma Tarihi :

Rövanşı aldı

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin genel kurulunda Başkan Fehmi Erdem ile Şoförler Odası Başkanı Rıza Tekin yarıştı. Erdem, Şoförler Odası’nda kaybettiği rakibi Tekin’e karşı seçimi farklı kazandı. Erdem 345 oy alarak zafer ilan etti, Tekin ise 250 oyda kaldı.

Balıkesir esnaf ve sanatkar camiasının en üst kuruluşu olan Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği’nin genel kurulunda yapılan seçimlerde başkanlık için Birlik Başkanı Fehmi Erdem ile Şoförler Odası Başkanı Rıza Tekin yarıştı. Seçimlerde zafer Birlik Başkanı Fehmi Erdem’in oldu.  345 oy alan Erdem yeniden başkan seçilirken, Tekin 250 oyda aldı. Birlik Başkanı Erdem, Şoförler Odası’nda yarışıp kaybettiği Tekin’den rövanşı da almış oldu. Ekilmiş Düğün Salonu’nda yapılan genel kurulda Divan Başkanlığını Süleyman Saran yaptı.

“KİMSENİN ADAMI OLMADIK, ESNAFIN ADAMI OLDUK”

Esnaf ve sanatkarı daha ileriye götürmek için aday olduklarını kaydeden Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, “Bizler bayrağı Mesut Aşanel gibi yarım asırlık liderden devraldık, beklentilerin aksine kaos, kriz olmadan dönemimizi tamamladık. Kimsenin adamı olmadık, esnafın adamı olduk. Kırıp dökmeden, ötekileştirmeden, ayrımcılık yapmadan hizmet yürüttük. Bizler bu teşkilatta tabandan tavana kadar farklı görevlerde bulunduk ve bu camianın en önemli unsuru olan Ahilik kültürünü benimsedik.

Genel sekreterlerimizin hizmet kalitesini yükseltmek için 11 seminer düzenledik. Tüm belediye başkanlarımızı oda başkanları ile ziyaret ederek sorunları konuştuk. Zorluklarla alınan Erdek’teki otelimizi yenileyerek adımıza yakışır hale getirdik. Dört yılda hem Balıkesir hem de Ankara’da tüm odalarımız ile birlikte esnafımıza ticari araçlarda ÖTV indirimi, basit usul vergilendirmenin devamı, 8 bin liraya kadar vergi muafiyeti, çalışan emeklilerin maaşlarından kesintinin kaldırılması ve can suyu kredilerinin çıkarılması için çalışma yaptık” dedi.

“2 BAŞKAN VEKİLİ, BÖLGE TOPLANTILARI SÖZÜ VERDİ”

Genel kurulda konuşan başkan adayı Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Rıza Tekin, göreve gelmesi halinde oda yönetiminde bir olan başkan vekili sayısını ikiye çıkartıp kendi maaşından destek vereceğini söyledi. Odaların sorunlarını yerinde çözmek için bölge toplantıları yapacaklarını kaydeden Tekin, “2005 yılında Alaattin Savran başkanlığında Şoförler Odası’nda yöneticiliğe başladım. Balıkesir Dolmuş Taksi Kooperatifi’nde uzun süre yöneticilik yaptım, her ne kadar yeni başkan olsam da teşkilata uzak değilim. Bu enerjiyi kendimde görüyorum. 85 odayı temsil eden bir birlik yönetimine adayız, bu birliği tek başkan vekilliğiyle temsil edilmesinde aksamalar yaşanıyor. Allah nasip eder bu hazırun bizi bu birliğe başkan seçerse her ne kadar tek başkan vekili olarak geçse de şu sözü veriyorum 1. Başkan Vekilimin maaşını 2’ye bölerek üstünü de kendi maaşımdan takviye yaparak Başkan Vekilliğini çift çalışacağız. Coğrafya gerçekten çok büyük 14 bin 500 kilometre kare, 20 ilçe var Allah nasip ederse kazanırsak Başkan Vekilimin biri merkezden olacak idari işlere o bakacak 2. Başkan Vekilimiz ilçelerden yönetim kurulundaki isimler arasından dönüşümlü olarak yıllık ilçelerden olacak” dedi.

KAZANAN LİSTE

Esnaf Sanatkarları Odaları Birliği’nin Fehmi Erdem başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Necdet Erkan, Hayati Seçen, Hayri Özden, Hasan Bayram, Alaattin Akçeşme, Ömer Metin, Hasan Yıldız, Çetin Canbaz.

Denetim Kurulu: Necdet Berber, Turgay Kapan, Semih Keleş, Selamettin Çakır, Oğuz Çakırcalı.

Disiplin Kurulu : Şerafettin Çıkar, Fatih Nuran, Tahir Durmaz, Şükrü Kobak, Ercan Ay.

Haber: Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP