DOLAR28,9363% 0.04
EURO31,2265% 0.23
STERLIN36,3615% 0.06
FRANG33,0763% 0.1
ALTIN1.886,74% 0,15
BITCOIN1.279.8710.964

Şehidin adı parkta yaşayacak

Yayınlanma Tarihi :

Altıeylül Belediyesi Şubat ayı Meclis toplantısında alınan kararla Plevne Mahallesi, Çiğdem Sokak’ta bulunan parka, 6 Eylül 2015’de Hakkari/Dağlıca’da terör örgütlerinin yola döşediği mayının patlaması sonucu şehit olan Bakım Astsubay Üstçavuş Okan Taşan’ın ismi verildi.

Toplantının ardından parka gidip incelemelerde bulunan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “Akif’in dediği gibi, şehitlerimiz gerçekten bu milletin, bu memleketin tapusu, bu memleketin teminatı. Geçmişimizin teminatı şehitlerimizdir. Biz, onun için, bu milletin şehitlerine ayrı bir önem, ayrı bir itina gösteriyoruz. Şehitlerimize sahip çıkmaya şehitlerimizin ismini yaşatmaya gayret ediyoruz. İşte bakın, içerisinde bulduğumuz parka 6 Eylül 2015 tarihinde Dağlıca’da şehit olan Okan Taşan kardeşimizin adını veriyoruz. Şehitler, hem Türk milletinde, hem de İslam aleminde çok farklı bir yere sahiptir. Ayet-i Kerime’de Hz. Allah ‘Siz onlara ölü demeyin. Onlar ölmemiştir. Ancak siz göremezsiniz’ diyor. Yine şehidin kanıyla ilgili Resulullah Efendimiz’in çok büyük müjdeli hadis-i şerifleri vardır.

Türk milleti gerçekten, geçmişine ve şehidine ciddi manada sahip çıkan bir millettir. Biz şehitlerimize sahip çıktıkça, şehitlerimizin ismini yaşattıkça, bu millet kendi öz bağlarından hiçbir zaman kopmayacaktır. İşte bugün yedi düvelle mücadele ediyoruz. Yedi düvelle bir savaşın, cihan harbinin içerisindeyiz. Maalesef devlet olarak, yanımızda hiçbir devlet yok. Sadece Türk milleti kendi başına mazlum vatandaşların, mazlum milletlerin dualarıyla beraber yürüyor.

Cumhurbaşkanımızın dediği gibi; ‘Başaramayacaksınız! Bizi bölemeyeceksiniz! Yıkamayacaksınız!’ Bu millet 2000 yıldır mazlumların umudu, mazlumların temsilcisi. İnşallah bundan sonra da, aynı şekilde devam edecek. Bunun için, biz de, şehitlerimizin ismini yaşatmaktan büyük bir gurur duyuyoruz.

Bu vesileyle Afrin’de mücadele eden kahraman Mehmetçiğimize, buradan saygılarımızı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Malumunuz; Afrin’de savaşan Mehmetçiğimiz yanında olmak adına farkındalık oluşturmak adına ‘Zeytin Bahçe’ isimli çay bahçemizin adını, ‘Zeytin Dalı’ olarak, değiştirmiştik. İnşallah bugünden sonra, daha fazla şehit vermeden, oradaki arkadaşlarımızın burnu kanamadan, ayaklarına taş değmeden, rahatsızlık, sıkıntı, hastalık, bela, musibet gelmeden, bu operasyonu başarılı  bir şekilde tamamlarlar ve memleketlerine, yuvalarına geri dönerler diyorum. Parkımıza, Okan Taşan şehidimizin isminin de hayırlı olmasını diliyorum” dedi. İmran YOLAÇ

YORUM YAP