Yayınlanma Tarihi :

Şehit annelerini unutmadı

 

Vali Ersin Yazıcı, ‘Anneler Günü’nde şehitlerin geride bıraktığı en kıymetli emanetleri olan annelerini ve ailelerini ziyaret etti.

Vali Ersin Yazıcı, eşi Hanife Yazıcı ve beraberinde İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay ile birlikte ilk olarak 2004 yılında Van’ın Başkale İlçesinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit düşen Uzman Çavuş Şeref Dede’nin annesini ziyaret etti.

Yazıcı, beraberindeki heyetle daha sonra 1995 yılında Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik kuvvetlerince yürütülen operasyon sırasında bölücü terör örgütleri ile girdiği çatışmada şehit düşen Piyade Er Mehmet Eren’in annesini ve ailesini ziyaret etti. Son olarak da 1991 yılında Kayseri Yahyalar’da şehit düşen Jandarma Er İbrahim Şengül’ün annesini ve ailesini ziyaret etti.

“EMANETLERİNE SAHİP ÇIKMAK BİZİM GÖREVİMİZDİR”

Şehitlerin anneleri ve aileleriyle sohbet eden Vali Ersin Yazıcı, “Şehitlerimizin geride kalan aileleri ve çocukları milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Yürekleri kocaman annelerimiz mutlu olurlarsa, toplum olarak bizler de mutlu oluruz. Vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin geride bıraktıkları emanetlerine sahip çıkmak bizim görevimizdir.

Devlet olarak her zaman yanınızdayız, olmaya da devam edeceğiz. Bizim kapımızda gönlümüzde sizlere her zaman ardına kadar açık. Bu aziz topraklar ve milletimiz için ölümsüzlüğe uğurladığımız kahraman şehitlerimizin bizlere emanetleri olan şehit annelerine millet olarak minnet ve şükran duygularımızı sunuyorum.

En değerli varlıklarını vatan, bayrak ve millet uğruna cepheye gönderen şehitlerimizin annelerine sevgilerimi, saygılarımı, şükranlarımı sunuyor, yaşamımız boyunca vazgeçemediğimiz, güven ve desteğini aradığımız, yanında huzur bulduğumuz, bizleri karşılıksız sevgi ve emekleriyle büyüten tüm annelerimizin Anneler Günü’nü en içten duygularımla kutlarım” dedi. İmran YOLAÇ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP