DOLAR 31,3677 % 0.42
EURO 34,0595 % 0.51
STERLIN 39,7661 % 0.47
FRANG 35,5200 % 0.53
ALTIN 2.100,98 % 2,34
BITCOIN 1.964.236 0.653
Yayınlanma Tarihi :

Şehitler için sürdüler

Balıkesirli motosiklet tutkunları Afrin şehitlerine minnet, orduya destek mesajı vermek için bayraklar ile süslenmiş motosikletleriyle şehir merkezinde kortej düzenledi.

Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu ve Türkiye Motosiklet Platformu ortak çalışması ile tüm Türkiye’de eş zamanlı organize edilen sürüşlerin Balıkesir ayağı 10Riders Balıkesir Motosiklet Spor Kulübü Derneği organizasyonu ile gerçekleşti. Hava şartlarını umursamadan korteje destek veren motosiklet tutkunları Balıkesir halkından da büyük destek aldı.

Kortej şehir geçişi sonrası Kuvayi Milliye Anıtı’nda sonlandı. Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Afrin’de vatanı için canlarını feda eden şehitlerin isimleri okundu. Motosiklet kullanıcıları da okunan her şehidin adı sonrasında “burada” diyerek yanıt verdi.

Motosiklet Kullanıcıları ve Sporlar Federasyonu ve 10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü Başkanı Özgür Candar, “Ülke sınırlarımızın güvenliğini sağlamak ve yurdumuzun üzerinde yapılan hain planlara engel olabilmek için başlatılan Afrin operasyonunda Allah şanlı ordumuzu muvaffak eylesin. Ülkemiz sınırlarında oluşturulmaya çalışılan terör ordusuna destek veren tüm ülkeleri kınıyoruz. Devletimiz, milletimiz ve şanlı ordumuz geçmişte olduğu gibi bugün de hainlere fırsat vermeyecek güçtedir.

Söz konusu vatan olunca ‘düğüne gidiyoruz’, ‘beklemesinler’ diyerek güle oynaya Afrin’e giden Mehmetçiğimize minnettarız. Allah şehitlerimizin mekanını cennet eylesin, gazilerimize de acil şifalar diliyoruz. Bilmenizi isteriz ki; bir ferdi olmaktan onur duyduğumuz motosiklet camiası yurduna aşık, bayrağına bağlı, genci ile yaşlısı ile sayıları 4 milyonu aşan  büyük bir camiadır. Şanlı ordumuza inancımız tamdır ancak, ihtiyaç vuku bulduğunda, verilecek görev ne olursa olsun, daima hazırız” dedi. Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP