DOLAR 31,1456 % -0.01
EURO 33,8448 % 0.03
STERLIN 39,6095 % 0.16
FRANG 35,4420 % 0.06
ALTIN 2.033,87 % 0,04
BITCOIN 1.779.779 4.18
Yayınlanma Tarihi :

SGK dijitale geçiyor

SGK dijitale geçiyor

Balıkesir SGK İl Müdürlüğü, kuruma ait tüm evrakları dijital arşivde toplama çalışması başlattı. Kurumun bir yıl önce başlattığı çalışma başkanlık tarafından uygun bulunarak desteklenme kararı alındı. SGK İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat, “Dijital arşive geçilmesi ile birlikte dosya, evrak kaybı sona erecek” dedi.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Balıkesir İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat, Balıkesir’de kurumdaki tüm resmi belgeleri dijital arşive taşımak için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Polat, “Balıkesir İl Müdürlüğü olarak dijital arşive geçme planımız var. İnşallah dijital arşive geçersek Balıkesir için faydalı olacak.  Bu Türkiye’de çoğu ile nasip olmayan bir uygulama. Biz Balıkesir olarak kendi imkanlarımız ile dijital arşiv çalışmalarını bir yıldır sürdürüyoruz. Kurum Başkanlığımız da bize destek oldu. Bizim kendi imkanlarımız ile yaptığımız çalışmayı görünce bize destek kararı alındı. Bu dijital arşiv çalışması 4-5 yıl sürecek. Biz başlattıktan sonra Antalya ve Bursa’da dijital arşive talip oldu. Bizim amacımız bütün evraklarımızı elektronik ortama taşımak. Vatandaşlarımızın da dosyam kayboldu, evrak kayboldu derdi sona erecek” dedi.

“GSS BORÇLARI NİSAN 2018’E KADAR ÖDENMELİ”

18 yaşını doldurmuş ve sağlık sigortası olmayan vatandaşların Genel Sağlık Sigortası kapsamına girdiğini bugüne kadar ödenmemiş prim borçlarının ve Nisan 2018’e kadar aylık 53 liradan ödeyebileceklerini kaydeden Sosyal Güvenlik Kurumu Balıkesir İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat, geliri asgari ücretin üçte birinden az olan kişilerin prim ödemeden Genel Sağlık Sigortası’ndan yararlanabileceklerini kaydetti. Polat, “Daha önceden borcu olanların borçları  aylık 53 lira olarak güncellendi. Nisan 2018’e kadar borçlarını ödedikleri takdirde faiz alınmayacak” dedi.

“EMEKLİ MAAŞI 18 GÜNDE BAĞLANIYOR”

Balıkesir’de emekli aylıklarını 18 günde bağladıklarını kaydeden Polat, “Balıkesir’de iki yıl önce emekli aylıkları 25-27 günde bağlanırken bunu 18-19 güne düşürdük. Türkiye ortalaması 22-23 gün. Bu maaş bağlama gün sayısı gelen talebe göre aylık ve yıllık olarak değişiyor.

Yapılandırmadan yararlanan iş verenlerimiz yapılandırdıkları borçları zamanında ödeyip devletin verdiği teşviklerden yararlansınlar. Borçları olduğu zaman teşviklerden  yararlanamıyorlar. Kurum olarak yeni hizmet binamız bitti, TOKİ’nin binayı teslim alıp bize teslim etmesini bekliyoruz. Bütün birimlerimiz ile yeni binaya taşınıp tek elden hizmet vereceğiz” diye konuştu. Özel Haber: Mahmut ACARÖZ

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP