Yayınlanma Tarihi :

Sorunları konuştular

Fotoğrafçılar Odalarının mesleki birliğin sağlanması ve sorunların tekbir çatı altında toplanarak çözülmesini hedefleyen toplantı Balıkesir Camcılar ve Fotoğrafçılar Esnaf ve Sanatkarlar Odasının ev sahipliğinde Balıkesir’de yapıldı.

6’ncı yılını dolduran birliğin ilk günden beri  içinde bulunan Camcılar ve Fotoğrafçılar Odası, gerek toplantılara katılımıyla, gerekse bu birlik çatısı altında alınan kararların üyelerin menfaatleri doğrultusunda  uygulanmasında örnek teşkil ediyor.

Balıkesir Camcılar ve Fotoğrafçılar Odası adına toplantıya başkanlık eden oda başkan vekili Muharrem Tayyar Kaleli’nin yönetimindeki toplantı Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır,  Eskişehir, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli,  Mersin, Sakarya, Tarsus ve Trabzon’dan katılan oda başkan ve yöneticilerinin katılımıyla Asya Termal Otelde gerçekleştirildi.

Toplantıda foto kabinler, kayıt dışı çalışan şahıslar, fiyat birliği sağlanması, kaybolan verilerde işletmenin sorumluluğu, düğün salon çekimlerindeki rekabet, fotoğrafçı esnafın eğitimi ve karşılıklı mağduriyetlerin  giderilmesi ve sektörel sorunlar tartışılarak masaya yatırıldı.

Toplantının ikinci gününde oda başkanı Sami Pak ile M. Emin Tan Fotoğraf Kitaplığını gezen başkanlar Balıkesirli fotoğraf sanatçıları Ahmet Esmer ve Fikri Soylu’yu ziyaret ederek, mesleğe ve sanata verdikleri katkılardan dolayı teşekkür etti.

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni de ziyaret eden başkanlar Birlik Başkanı Fehmi Erdem’e toplantı hakkında bilgi vererek fotoğrafçı esnafının sorunlarına destek sözü aldı.

Balıkesir Camcılar ve Fotoğrafçılar Odası Başkanı Sami Pak, “Bölüşürsek tok oluruz, bölünürsek yok oluruz ilkesi ile hareket ediyoruz.  Oluşturulan topluluğun bugüne kadar aldığı yol ve hizmetler ortada. 29 Mart’ta Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’nin katılacağı Esnaf Sanatkar meslek kuruluşları temsilcilerinin  bir araya gelmesi ve esnaf sanatkarımızın sorunlarının istişare edileceği toplantıya sunulmak üzere foto kabinler ve kayıt dışı çalışanlar hakkında dosya düzenledik” dedi. Mustafa ATİK

Kaynak : İrfan Duroğlu

YORUM YAP