Yayınlanma Tarihi :

Uludağ Elektrik ve KalDer’den Sıfır Atık Adası’na yeni bir orman

Uludağ Elektrik ve KalDer’den Sıfır Atık Adası’na yeni bir orman

Sürdürülebilir bir gelecek için toplumda farkındalık sağlayan çalışmaları ile örnek bir kurum olan Uludağ Elektrik ve insana, topluma ve doğaya saygıyı ilke edinen KalDer; Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında ortak bir projede bir araya geldi.

Uludağ Elektrik ve KalDer Türkiye’nin ilk ‘Atıksız Adası’ seçilen Ekinlik Adası’nda birlikte fidan dikimi gerçekleştirerek yeni bir orman daha kazandırdı. Proje ile bölgenin yeşil alan miktarının artmasına katkı sağlanırken, ekolojik denge de korunmuş oldu. Fidan dikimine Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy, KalDer Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Emin Direkçi, Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, Uludağ Elektrik yöneticileri ve çalışanları, KalDer üyeleri ve çalışanları ve bölgedeki öğrenciler katılım sağladı.

YEŞİL ALAN MİKTARININ ARTMASINA KATKI SAĞLANDI

Marmara Adalara bağlı Ekinlik Adası’nda gerçekleşen fidan dikimi ile  bölgenin yeşil alan miktarının artmasına katkı sağlanmış oldu. Hizmet bölgesinin yeşil alanlarını artırmaya ve vatandaşların daha sağlıklı bir çevrede yaşamalarına destek sağlayan Uludağ Elektrik ve KalDer çevreye ve gelecek nesillere karşı sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ağaçlandırma çalışmalarını da bu kapsamda devam ettirmiş oldu.

“DÜNYAYA BORÇLUYUZ”

Projeye ilişkin görüşlerini aktaran Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytac, “Çevre ile dost projelerin sürdürülebilir bir dünya için önemi büyük. Şirket olarak doğal kaynakları koruyarak, bugünü ve yarını daha yaşanabilir kılmak için hareket ediyoruz. Her birimiz yalnızca yaptıklarımızla değil, yapmadığımız iyiliklerle de dünyaya borçluyuz. İklimin değişmemesini istiyorsak, biz değişmeli ve konfor alanımızdan çıkmalıyız. Kuruluş olarak paydaşlarımız için yarattığımız değer, çevreye olan olumsuz etkimizi de en aza indirmek üzerine kurulu. Çevreye ve gelecek nesillere karşı sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiğimiz ağaçlandırma çalışmalarımızı bu kapsamda devam ettiriyoruz. Bu etkinlikte KalDer ile iş birliğimizi güçlendirmiş olduk. Destekleri için Marmara Adalar Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Bu tip iş birlikleri ekolojik dengenin korunması ve çevre duyarlılığının önemine dikkat çekmek için farkındalık yaratıyor” dedi.

“BİZ DE VARIZ”

KalDer Bursa Yönetim Kurulu Başkanı Emin Direkçi ise; “Yaşanabilir bir dünyayı geleceğe miras bırakmak hepimizin temel görevi. Gelecek nesiller bugünkü bolluk ortamını bulamayacak. Bu durumu görmezden gelemiyoruz. Bireysel ya da kurumsal girişimlerle yaşadığımız dünyaya sahip çıkmaya çalışıyoruz. KalDer Bursa olarak; her insanın yılda 7 ağaç tükettiği gerçeğinden yola çıkarak, bu projeyi hayata geçirmeye karar verdik. Geçen yıl ilk fidanlarımızı dikmiştik. Ekinlik Adası özel bir bölge, Uludağ Elektrik ile yaptığımız iş birliği orman varlığımızı korumak için KalDer olarak bir kez daha biz de varız diyoruz” diye konuştu.

AKSOY: DAHA TEMİZ BİR ADA İÇİN UĞRAŞ VERİYORUZ

Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy da şunları söyledi: “Ağaç dikim törenimizi Uludağ Elektrik ve KalDer üyeleri ile gerçekleştirdik. Bizler daha temiz, hijyenik, yeşil bir ada için uğraşı veriyoruz. Adamız ülkemizdeki ilk atıksız ada. Tüm atıkları değerlendiriyoruz. Yemyeşil bir ada hayal ediyor ve bunun için çalışıyoruz.” Bilge Yurdusev

Kaynak : Şeyma Kızıler

YORUM YAP