DOLAR28,9301% 0.01
EURO31,2284% 0.22
STERLIN36,3634% 0.03
FRANG33,0892% 0.11
ALTIN1.885,70% 0,10
BITCOIN1.275.6970.222

Vali Hasan Şıldak’tan Balıkesirlilere çağrı: Ramazan’ı fırsata çevirelim

Yayınlanma Tarihi :

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir’de korona virüs vaka sayısının en yüksek seviyede olduğunu belirterek, vatandaşları Ramazan ayını fırsata çevirerek, kurallara en üst seviyede uymaları konusunda çağrıda bulundu.

Vali Hasan Şıldak, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarla vatandaşları korona virüse karşı sık sık uyarmaya devam ediyor.

Vali Şıldak yaptığı son paylaşımda, Balıkesir’de salgının yükseliş seyrinin devam ettiğini ve vaka sayısının şimdiye kadar görülen en yüksek seviyede olduğunu vurguladı.

“VAKA SAYILARI EN YÜKSEK SEVİYEYE ULAŞTI”

Şıldak, “Dinamik Denetim Modeli ile ilimizin her noktasında denetimler sıkı bir şekilde devam ediyor. Kolluk ve sağlık personeliyle birlikte denetim ekiplerinde görevli tüm personelin gösterdikleri gayrete tedbirlere uyarak destek olunması gerekiyor. Ramazan ayını kapsayacak şekilde alınacak tedbirler gündemde iken bu tedbirlere harfiyen uyulmalı.

Maske ve mesafeden taviz verilmemeli. Balıkesir’in tamamında maalesef salgın hastalık etkili olmaya devam ediyor. Vaka sayılarımız şimdiye kadar gördüğümüz en yüksek seviyede.

Bütün vatandaşlarımız, esnafımız salgından etkilendi, fedakarlık yapmak zorunda kaldı. Toplum olarak bir mücadele verdik. Sağlık ve kolluk personelimiz başta olmak üzere denetim ekiplerimiz, kamu görevlilerimiz özveriyle gayret gösterdi.

Bütün bu çabaların boşa gitmemesi ve ilimizin bir an önce normal hayata dönebilmesi için önümüzdeki bir aylık dönemi çok iyi bir şekilde değerlendirelim. Ramazan ayını kapsayacak tedbirleri yakından takip edelim ve harfiyen uygulayalım. Bütün kıymetli vatandaşlarımızdan  bu konuda anlayış ve duyarlılık istirham ediyorum” dedi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP