DOLAR28,9208% 0.08
EURO31,4850% -0.1
STERLIN36,7790% 0.63
FRANG33,2729% 0.81
ALTIN1.924,11% 1,83
BITCOIN1.119.5891.319

Vali Yazıcı: Birlikte başaracağız

Yayınlanma Tarihi :

Kütüphane Haftası’nda dereceye giren öğrencilere ödüllerini veren Vali Ersin Yazıcı okumanın önemine dikkat çekti. Vali Yazıcı, “Balıkesir’de bir yılı aşkın bir süredir BENGİ projesiyle her okulumuzda okuma saatleri yapılıyor. Haftada iki okula gidiyorum. Balıkesir okuyan başarılı bir şehir. Ama kitap okuma oranlarında nüfusumuza göre çok daha iyi noktalara hep birlikte geleceğiz” dedi.

Kütüphane Haftası bu yıl 26 Mart-1 Nisan tarihleri arasında ‘Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler’ teması kapsamında kutlanıyor. Yarış Ortaokulu’nda düzenlenen programa Vali Ersin Yazıcı, Altıeylül Kaymakamı Oktay Kaya, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, kamu kurum ve kuruluş amirleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Kütüphane Haftası dolayısıyla düzenlenen programda konuşan Vali Ersin Yazıcı, “Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimizi ve yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Medeni cesareti göstermek lazım. Bu tür yarışmaların sayının artmasını istiyoruz. Balıkesir’de bir yılı aşkın bir süredir BENGİ projesiyle her okulumuzda okuma saatleri yapılıyor. Haftada iki okula gidiyorum. Balıkesir okuyan başarılı bir şehir. Ama kitap okuma oranlarında nüfusumuza göre çok daha iyi noktalara hep birlikte geleceğiz. Okuyan bir nesil Türkiye’ye yakışan bir nesildir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin çok büyük hedefleri var. Çok yakın bir gelecekte dünyanın 10 büyük ekonomisinden, dünyanın 10 büyük devletinden biri olacağız. İlk onda olmanın olmazsa olmazlarından birisi de okuyan toplum olmak. Dünyada 86’ncı sıradayız. Bu bize yakışmıyor. Çok yakın bir gelecekten ilk onda olmamız gerekiyor. Bunun için herkesin gayret etmesi gerekiyor. En küçüğümüzden en büyüğümüze kadar. Kütüphanelerimiz modernize olarak yoluna devam edecek. Artık kitaba ve bilgiye ulaşmak çok hızlandı ve kolaylaştı. Gençlerimizin kitaba elle dokunarak okumasında fayda var diyorum. Bu hafta ile birlikte yeni bir heyecan başlasın inşallah. Okuyan bir şehir olalım. 81 il içerisinde de Balıkesir çok kısa bir gelecekte ilk üçte olacak. Bunu da hep birlikte başaracağız. Haftamızı kutluyorum. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Kütüphaneler Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Resim dalında 1. seçilen Edremit Şehit Öğretmenler İlkokulu öğrencisi Eyyub Ensar Tüfekçi, Resim dalında 2. Seçilen Bandırma Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Yusuf Tuğra Koyuncuoğlu, Resim dalında 3. seçilen Balıkesir Atatürk İlkokulu öğrencisi Nehir Tonguç ile;

Şiir dalında 1. seçilen Necip Fazıl Ortaokulu öğrencisi İsmail Arda Bayer, Şiir dalında 2. seçilen Dursunbey İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Ortaokulu öğrencisi Fatih Doğdu, Şiir dalında 3. seçilen Balıkesir Altıeylül Ortaokulu öğrencisi Burak Araç ve Kompozisyon dalında 1. Seçilen Bigadiç Maden Teknik Arama Lisesi öğrencisi Ese Onur Ercan, Kompozisyon dalında 2. Seçilen Bandırma Ayyıldız Anadolu Lisesi öğrencisi Zehra Sude Turgut, Kompozisyon dalından 3. seçilen Balıkesir 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencisi Arife Elif Küçükçakır’a ödülleri protokol tarafından verildi.

54. Kütüphaneler Haftası kutlama programı çerçevesinde Vali Ersin Yazıcı ve davetliler BENGİ Projesi kapsamında kitap okuma etkinliği gerçekleştirdi. Mahmut ACARÖZ

YORUM YAP