DOLAR27,3861% 0.25
EURO29,0664% -0.07
STERLIN33,4657% 0.04
FRANG29,9498% 0.01
ALTIN1.627,65% -0,90
BITCOIN751.6870.872

Yangın denetimi

Yayınlanma Tarihi :

Vali Ersin Yazıcı, ‘2018 yılı Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon’ toplantısına katıldı, yangınlarda görev yapacak orman ekiplerini denetledi.

Vali Ersin Yazıcı başkanlığında Orman Bölge Müdürlüğü Yangın Koordinasyon Merkezi’nde ‘2018 yılı Balıkesir İli Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyon’ toplantısı yapıldı. Toplantıda, alınan kararlar ve son hazırlıklar gözden geçirildi. Orman yangınları açısından birinci derece hassas bölge olan Balıkesir’de 2018 yılı Orman Yangınlarıyla Mücadele Koordinasyon toplantısı yapıldı.

“İŞBİRLİĞİ İÇERİSİNDE ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEĞİZ”

Havaların ısınmasıyla orman alanlarında çıkabilecek yangın riskinin artması konusunda alınabilecek tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda konuşan Vali Yazıcı, “Kurumlarımız orman yangınları konusunda kendi üzerine düşen görevleri bilmesi lazım. Kimin hangi kurumla iletişim halinde olacağının organize edilmesi önemli. Balıkesir orman yangınları açısından riskli bir bölgedir. Yangın riski yüksek alanlarımız var. Bunun için de okullarda öğretmenlerimize, ibadethanelerimizde ise din adamlarına önemli sorumluluklar düşmekte, ağacın ve ormanın önemini her fırsatta anlatmaları gerekmektedir.

Yapılacak olan işbirliği için şimdiden teşekkür ediyor ve şükranlarımı arz ediyorum. Büyük emekle oluşturulan ormanları gelecek kuşaklara aktarmak için yangın gibi önemli afetten korumak için devletimizin tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla tedbirleri gözden geçirdik. Hazırlıklarımızı bitirmiş bulunuyoruz inşallah kazasız bir sezon geçiririz. Gelecek kuşaklara yeşil bir Balıkesir bırakmak için çalışmaya devam ederiz” dedi.

Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı da; yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kırcı, kurum olarak yangın sezonu öncesi hazırlıklarını tamamladıklarını kaydederek, olası yangın durumlarında ilgili kurumlarla eş güdümlü çalışılması açısından her yıl yaz ayları öncesi Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu toplantısı için bir araya geldiklerini kaydetti.

Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı’nın yapılan faaliyetler, önceki yıllarda çıkan orman yangınlarına ait istatistiki veriler ile mevcut orman yangınlarına mücadele organizasyonu hakkında bilgiler içeren sunumu yapmasının ardından kararlar alınarak toplantı sona erdi.

Toplantıya İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Murat Kınay, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Berber, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, İl Sağlık Müdürü Necati Kelemençe, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Bayram Şahin, Telekom İl Müdürü Atila Atalay, Meteoroloji İl Müdürü Erhan Güven, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü İlker Baldan ile Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu’nda bulunan kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Orhan KÖKEN

YORUM YAP